Ponuku jablkových počítačov a tabletov čaká v budúcom roku výrazný upgrade. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca sa už čoskoro dočkáme prechodu na OLED technológiu v prípade niektorých modelov iPadov a Macov. Ako prvé prídu na rad prémiové verzie.

Apple sa v snahe rozšírenia technológie OLED zameria najprv na iPad Pro, ktorý dostane novú obrazovku už v roku 2024. Súčasný model iPadu Pro 12,9″ využíva Mini LED displej, ktorý sa už onedlho stane minulosťou. Podobný scenár sa bude týkať aj MacBooku Pro, ktorý má nasledovať hneď po iPade Pro.

Príchod OLED displejov je čoraz bližšie

Správa portálu Nikkei Asia uvádza, že Apple prejde na OLED obrazovky v rámci ponuky počítačov Mac o rok neskôr, konkrétne v roku 2025.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Medzi plánovanými novinkami by sa však malo vyskytnúť aj prvé skladacie zariadenie, na ktorom Apple spolupracuje so Samsungom. Dátum príchodu tohto „futuristického“ produktu je žiaľ stále neznámy. Nezostáva nám tak nič iné, ako čakať.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Ernest Ojeh / Rameez Remy (úprava redakcie)

Výrobcovia LCD obrazoviek sú pod veľkým tlakom kvôli zvyšujúcemu sa používaniu OLED displejov v zariadeniach malej a strednej triedy.

Keďže Apple má v pláne uviesť iPad s OLED displejom už budúci rok, závislosť firmy od výrobcov LCD obrazoviek bude čoraz nižšia.

Správy z dodávateľského reťazca bývajú spoľahlivé, no čím viac sú vzdialené od súčasného dátumu, tým väčšia je šanca, že sa ešte zmenia. iPad s OLED displejom v roku 2024 je takmer istý, no je možné, že na MacBook Pro s touto technológiou si počkáme o niečo dlhšie. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple chystá poriadnu nádielku iPadov: Aktualizácie sa dočká aj základný model

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -