Ďalšou aktualizáciou operačného systému bude iOS 16.4, ktorá by podľa samotnej spoločnosti Apple mala doraziť už v nasledujúcich týždňoch. Pripravovaný update sa nachádza v štádiu beta testovania už mesiac čo znamená, že onedlho sa ho dočká aj široká verejnosť.

Oficiálne Apple uvádza, že iOS 16.4 a jeho sesterské aktualizácie iPadOS 16.4, macOS Ventura 13.3, tvOS 16.4 a watchOS 9.4 budú vydané už na jar.

Jarná rovnodennosť (alias prvý jarný deň) nastane už v pondelok 20. marca a preto je pravdepodobné, že Apple nebude otáľať a systém vydá buď ešte do konca tohoto mesiaca, alebo začiatkom apríla.

Loopi BannerREKLAMA

Novinky v rámci systému iOS 16.4

  • Nové znaky emoji ako medúza, zázvor či flauta. Ak vás zaujíma celý zoznam nových znakov, môžete si ich pozrieť v nasledujúcom článku.
  • Push notifikácie Safari pre aplikácie uložené na domovskej obrazovke iPhonu alebo iPadu.
  • Možnosť pridávať webové stránky a webové aplikácie na Domovskú obrazovku z prehliadačov tretích strán, ako je napríklad Chrome.
  • Návrat k tradičnej animácii otáčania stránok v Apple Books.
  • Opätovné vydanie rozhrania pre HomeKit, ktorá bola stiahnutá zo systému iOS 16.2.
  • Aktualizácia grafického rozhrania aplikácie Podcasty.
Súhrn noviniek v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Pri uvedení na trh sa iOS 16.4 bude dať nainštalovať na všetky zariadenia, ktoré sú podporované základnou verziou systému iOS 16.

Je viac než možné, že sa bude jednať o jednu z posledných aktualizácií súčasného systému, keďže už v júni sa na konferencii WWDC 2023 prvýkrát ukáže pripravovaný iOS 17.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pebble ide zdá sa v šľapajách Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -