O rozšírení emoji klávesnice o ďalšie nobé obrázky sa rozprávalo už počas minulého roka. Dnes vydaná beta verzia systému iOS 16.4 potvrdila zavedenie nových znakov Unicode 15 emoji a my sa tak už onedlho dočkáme nových prírastkov.

Medzi nové znaky emoji patria obrázky ako trasúca sa tvár, vrana, somár, nové farebné variácie srdca a rúk alebo rumba gule, hrášok či vejár. Celý zoznam nových emoji si môžete pozrieť na nižšie uvedenom obrázku.

Tieto nové možnosti emoji boli prvýkrát navrhnuté ešte v júli 2022 a následne boli v zverejnené v novom štandarde Unicode. Implementácia nových znakov emoji trvá spoločnosti Apple často niekoľko mesiacov, pretože dizajnéri musia ikony vytvoriť na základe informácií poskytnutých konzorciom Unicode.

emoji v systéme iOS 16.4 beta
Zdroj: Emojipedia

Znaky emoji sú k dispozícii v beta verziách systémov iOS 16.4, iPadOS 16.4, watchOS 9.4 a macOS Ventura 13.3, ktoré si zatiaľ môžu stiahnuť len vývojári. Spoločnosť Apple pravdepodobne v blízkej budúcnosti sprístupní verejnú beta verziu, no potrvá ešte niekoľko týždňov, kým sa aktualizácie softvéru dočkajú oficiálneho vydania.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -