O rozšírení emoji klávesnice o ďalšie nobé obrázky sa rozprávalo už počas minulého roka. Dnes vydaná beta verzia systému iOS 16.4 potvrdila zavedenie nových znakov Unicode 15 emoji a my sa tak už onedlho dočkáme nových prírastkov.

Medzi nové znaky emoji patria obrázky ako trasúca sa tvár, vrana, somár, nové farebné variácie srdca a rúk alebo rumba gule, hrášok či vejár. Celý zoznam nových emoji si môžete pozrieť na nižšie uvedenom obrázku.

Tieto nové možnosti emoji boli prvýkrát navrhnuté ešte v júli 2022 a následne boli v zverejnené v novom štandarde Unicode. Implementácia nových znakov emoji trvá spoločnosti Apple často niekoľko mesiacov, pretože dizajnéri musia ikony vytvoriť na základe informácií poskytnutých konzorciom Unicode.

emoji v systéme iOS 16.4 beta
Zdroj: Emojipedia

Znaky emoji sú k dispozícii v beta verziách systémov iOS 16.4, iPadOS 16.4, watchOS 9.4 a macOS Ventura 13.3, ktoré si zatiaľ môžu stiahnuť len vývojári. Spoločnosť Apple pravdepodobne v blízkej budúcnosti sprístupní verejnú beta verziu, no potrvá ešte niekoľko týždňov, kým sa aktualizácie softvéru dočkajú oficiálneho vydania.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple sa vysmieva používateľom: Mac Pro, ktorý v roku 2019 predávalo za skoro 65 000 € dnes vykupuje za smiešnu sumu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -