Apple má vážny bezpečnostný problém. Spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (skrátene TSMC), ktorá vyrába všetky čipy série A a M pre zariadenia Apple bola napadnutá hackermi. Údaje spoločnosti sú vo vážnom ohrození.

Hovorca spoločnosti TSMC povedal, že kybernetický bezpečnostný incident spôsobil únik údajov týkajúcich sa počiatočného nastavenia a konfigurácie serverov. Podľa jeho slov neboli zákazníci, medzi ktorých patrí aj Apple nijako postihnutí. Otázne však zostáva, či je to skutočne pravda.

Údaje zo spoločnosti TSMC sa objavili vo štvrtok na webovej stránke skupiny LockBit, ktorá žiada 70 miliónov dolárov. V opačnom prípade hrozí, že ich zverejní.

Nie je to ich prvý útok

LockBit v minulosti zaútočil aj na farmaceutické spoločnosti, britskú kráľovskú poštu, webové stránky americkej vlády a ďalšie dôkladne zabezpečené portály. Tentokrát sa v hľadáčiku hackerov ocitol hlavný dodávateľ jablkovej spoločnosti.

TSMC produkica 3nm čipov
Zdroj: MacRumors

LockBit tvrdí, že ak spoločnosť TSMC nezaplatí tak zverejní aj heslá a prihlasovacie údaje patriace firme. Údaje boli ukradnuté zo spoločnosti Kinmax Technology, ktorá poskytuje IT služby ako sú siete, cloud, úložiská a správa databáz.

Spoločnosť Kinmax má medzi svojimi partnermi aj spoločnosti Microsoft, Cisco a VMware, ktoré mohli tiež podľahnúť podobným útokom. Zatiaľ však nie je jasné, či boli ovplyvnené.

Prečítajte si tiež  Nový čip M2 Ultra prekonal všetky rekordy. V prvých testoch zničil konkurenciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -