Okrem očakávaných zariadení akými sú nové počítače Mac alebo do neba vychvaľovaný VR/AR Headset má Apple v talóne ešte jeden tromf, ktorým si chce získať svojich zákazníkov. Vyvoláva, ale otázky, či firma tak trochu nekopíruje svoju konkurenciu.

Gigant z Cupertina sa už o niekoľko týždňov vytasí s novým prémiovým modelom slúchadiel Beats. Podľa analytikov z technologického priemyslu sa však Apple dopustilo toho, za čo často kritizujeme iných.

Prichádzajúce Beats Studio Buds+ sa totiž majú podobať slúchadlám od firmy Nothing, ktorá je známa hlavne kvôli unikátnemu dizajnu svojich produktov. Slúchadlá Nothing Ear (2) – dostupné od 149,9 €, zaujmú zákazníka podobne ako smartfón Nothing Phone a to tým, že sú priehľadné.

Apple sa nechalo inšpirovať

Rovnakou cestou sa v prípade nových Beats vydala aj spoločnosť Apple, ktorá prinesie priesvitné puzdro a aj samotné slúchadlá do uší. Oficiálne uvedenie je naplánované na 18. mája, pričom zariadenie dostane štartovnú cenovku 169,95 USD.

priehľadné slúchadlá Apple Beats na Amazone
priehľadné slúchadlá Apple Beats na Amazone

Podľa úniku na Amazone budú slúchadlá k dispozícii aj v čiernej a slonovinovej farbe. Dizajn slúchadiel Studio Buds+ sa do veľkej miery podobá na predchádzajúcu generáciu Beats Studio Buds, ktorá zavítala na trh ešte v roku 2021.

Beats Studio Buds+ zostávajú športovejšou alternatívou k slúchadlám AirPods Pro, pričom majú kompaktnejší dizajn bez stopiek klesajúcich pod uši.

Beats Studio Buds+ nezaujmú iba dizajnom

Okrem nového vizuálu si so sebou slúchadlá prinesú aj poriadnu nádielku nových funkcií. Vďaka trojnásobne väčším mikrofónom a zmenám vo vetracích otvoroch budú disponovať až 1,6× väčším aktívnym potlačením hluku a až dvojnásobne účinnejším transparentným režimom.

priehľadné slúchadlá Apple Beats
Zdroj: The Verge

Nový model tiež poskytne dlhšiu výdrž batérie, ktorá bude dosahovať až 36 hodín. Predchádzajúca generácia sa v tomto apekte vyšplhala na 24 hodín, čo je veľmi pozitívne vylepšenie.

Slúchadlá Studio Buds+ majú odolnosť voči vode na úrovni IPX4 a budú k dispozícii s veľkosťami ušných koncoviek XS, S, M a L, aby sa prispôsobili širšiemu spektru preferencií. Slúchadlá sú kompatibilné so zariadeniami Apple aj Android a ponúkajú funkcie, ako je párovanie jedným dotykom, alebo automatické prepínanie medzi zariadeniami či Siri.

Prečítajte si tiež  AirPods môžu dostať displej ako JBL Tour Pro 2? Naznačilo to priamo Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -