Apple sa za posledné roky postaralo o niekoľko špičkových slúchadiel z radu AirPods, naprieč všetkými cenovými kategóriami.

Už čoskoro by sme sa mohli dočkať nových AirPods Max druhej generácie, ktoré posunú zážitok z počúvania hudby na vyššiu úroveň. Podľa najnovších patentov si má však firma ešte jedno eso v rukáve. Rovnakú technológiu nedávno predstavila spoločnosť JBL.

Ovládanie hudby priamo z puzdra

Nedávno zverejnený patent jablkovej spoločnosti naznačuje, že slúchadlá AirPods by mohli byť v budúcnosti vybavené puzdrom, ktoré bude mať dotykový displej.

Ten by používateľom umožňoval ovládať zdroj prehrávania a komunikovať s aplikáciami spojenými s pripojeným zariadením. A aj keď ide o zaujímavú inováciu, Apple s ňou nepríde ako prvé.

Predbehla ho totiž spoločnosť JBL, ktorá predáva prvé bezdrôtové slúchadlá s displejom už od 279 €. Apple však nekopíruje. Nad technológiu premýšľa už roky.

Patent poukazuje na metódy a interakcie grafického používateľského rozhrania s puzdrom na slúchadlá. Žiadosť o patent bola podaná ešte v septembri roku 2021, no americký patentový úrad ho zverejnil až pred niekoľkými dňami.

Slúchadlá AirPods s displejom
Zdroj: USPTO

Puzdro slúchadiel je vo väčšine prípadoch pasívne zariadenie používané na nabíjanie zvukových výstupných zariadení. Jednoducho povedané – nabíjačka pre slúchadlá.

Využiteľnosť puzdra a kontrola používateľa nad bezdrôtovými slúchadlami sa však môže zvýšiť. Práve k tomu má dopomôcť dotykový panel na jeho vonkajšej strane.

Prečítajte si tiež  Cena za AirPods 3 opäť klesla. Na slúchadlách slušne ušetríte

Vďaka displeju by sme tak mohli ovládať hlasitosť prehrávanej hudby, prepínať si skladby dopredu alebo dozadu, či dokonca vyberať si obsah na pripojenom zariadení. Predstavte si teda akýsi iPod nano, ktorý sa nachádza priamo na obale od slúchadiel.

Rovnako tak by mohlo puzdro slúžiť aj na prepínanie režimov. Na dotykovom displeji by ste si jednoducho vybrali, či chcete klasický posluch, ANC alebo transparentný posluch.

Slúchadlá AirPods s displejom
Zdroj: USPTO

Stále sa však jedná iba o koncept s patentom, takže to, či tento projekt niekedy uzrie svetlo sveta, je v tejto chvíli otázne. Čo hovoríte na túto vychytávku vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -