Náhlavná súprava Apple Vision Pro sa objaví na regáloch predajní už o niekoľko týždňov. Pri tejto príležitosti sa na internete objavuje čoraz viac informácií o technických špecifikáciách zariadenia. Interné súbory Xcode uvádzajú, že Apple Vision Pro dostane poriadnu nálož pamäte.

Nové zistenie v poslednej verzii nástroja na vývoj aplikácií Xcode potvrdzuje, že zariadenie Vision Pro bude mať 16 GB pamäte RAM, čo môžeme v dnešnej dobe považovať medzi počítačmi za taký bežný priemer. Na druhej strane, ale Apple tvrdí, že vďaka koncepcii SoC (System on Chip) je výkon tejto pamäte v podstate dvojnásobný.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

A keďže si Vision Pro zákazníci zatiaľ nebudú môcť kúpiť v žiadnej inej konfigurácii, nezostáva im nič iné, než sa na toto tvrdenie spoľahnúť.

Apple Vision Pro ponúkne poriadnu dávku výkonu

V tlačovej správe z tohto týždňa spoločnosť Apple udáva, že Vision Pro bude poháňať čip M2 pre samostatný výkon spolu s novým čipom R1, ktorý sa postará o spracovanie vstupov z 12 kamier, piatich senzorov a šiestich mikrofónov.

Týmto spôsobom sa zabezpečí, že obsah bude vyzerať, akoby sa objavoval priamo pred očami používateľa.

Apple Vision Pro čip
Zdroj: Apple

Správa tiež potvrdila, že cena zariadenia Vision Pro sa bude v USA začínať na 3 499 dolároch s 256 GB úložiskom. To naznačuje, že budú dostupné aj možnosti s väčšou kapacitou úložiska.

Minulý rok Apple distibuoval niektoré vývojárske súpravy Vision Pro až s 1 TB úložiskom, čo by mala byť najväčšia kapacita zariadenia. To je zase na náhlavnú súpravu extrémne vysoká hodnota. Treba však počítať, že spolu s ňou porastie aj cena.

Spoločnosť Apple zatiaľ nezverejnila kompletné technické špecifikácie súpravy Vision Pro, ktoré bude možné predobjednať. Viac informácií by sme sa tak mali dozvedieť v čase, keď sa zariadenie oficiálne dostane do predaja.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store.

Prečítajte si tiež  Najväčší nedostatok Apple Vision Pro je batéria. Jej výdrž je zatiaľ smiešna

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -