Náhlavná súprava Apple Vision Pro je od spustenia svojho predaja dostupná iba na území Spojených štátov amerických, čo nie je ideálna situácia pre zvyšok sveta. To by sa však už čoskoro malo zmeniť. Podľa informácií zistených portálom MacRumors, plánuje Apple rozšíriť možnosti svojej virtuálnej klávesnice pre Vision Pro o 12 nových jazykov. To naznačuje, že sa súprava čoskoro začne predávať aj mimo USA. Na rade je podľa všetkého aj Európa.

Tento krok je logickým smerovaním, keďže aktuálne je klávesnica obmedzená len na anglický jazyk a symboly emoji, čo zodpovedá jej dostupnosti pre USA. Rozšírenie jazykovej podpory je nevyhnutné pre expanziu headsetu do nových regiónov. A keďže ide len o softvérový upgrade, Apple s ním nebude mať až taký problém. Nový kód nájdený v systéme visionOS naznačuje, že ponuka podporovaných jazykov bude už čoskoro oveľa širšia.

Vision Pro pridá tieto podporu pre tieto jazyky:

  • kantončina
  • tradičná a zjednodušená čínština
  • angličtina v rôznych regionálnych variantoch (Austrália, Kanada, Japonsko, Singapur, Spojené kráľovstvo)
  • kanadská a francúzska francúzština
  • nemčina
  • japončina
  • kórejčina
Apple Vision Pro
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Pridanie podpory pre viacero jazykov naznačuje, že Apple má v pláne uviesť Vision Pro pre trhy v Austrálii, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Japonsku, Singapure, Južnej Kórei a Spojenom kráľovstve. V hre by tiež mohol byť Hongkong a Taiwan vzhľadom na pridané jazykové funkcie.

Novinku si teda konečne budete môcť kúpiť oveľa jednoduchšie aj na starom kontinente, no s priamym spustením predaja na Slovensku alebo v susedných Čechách, prípadne v Rakúsku zatiaľ nepočítame.

Apple pri spustení Vision Pro avizoval, že produkt bude neskôr v tomto roku dostupný aj v ďalších krajinách, no konkrétny dátum ani zoznam krajín nebol stanovený. Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024, ktorá prebehne začiatkom júna.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na druhej generácii súpravy Vision Pro. Počkáme si však na ňu pekne dlho

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -