Od spustenia predaja novej náhlavnej súpravy Apple Vision Pro už prešlo niekoľko týždňov. Za ten čas sa headset ukázal nielen ako výborný prostriedok na zábavu, ale aj ako pomocník pri kancelárskej práci. Apple však v novej správe ukazuje, že jeho využitie môže siahať oveľa ďalej. V budúcnosti totiž môže zachraňovať ľudské životy.

Apple vo svojom príspevku poukazuje na to, ako ich nové zariadenie prispieva k pokroku v medicíne. Gigant z Cupertina naviac oznámil dostupnosť mnohých nových aplikácií v VisionOS App Store.

Tvorcovia vysvetlili, že aplikácie, ktoré integrujú digitálny a reálny svet, môžu zmeniť tréning zdravotníckych pracovníkov, prípravu chirurgických zákrokov a interakciu s pacientmi, či už v nemocnici alebo doma. Môže ísť o revolúciu v medicíne, ktorá nemá obdoby.

Apple plánuje revolúciu pre zdravotnícky priemysel

Výborným príkladom je aplikácia myMako, ktorá využíva 3D funkcie Vision Pro na vylepšenie chirurgického plánovania. Jej úlohou je poskytovanie interaktívneho prístupu k plánom a informáciám pre chirurgov.

Aplikácia CyranoHealth na druhú stranu ponúka rozsiahle školenia o medicínskych prístrojoch s cieľom zvýšiť sebavedomie a znížiť stres u zdravotníkov.

Systém visionOS pre medicínu
Zdroj: Apple
Systém visionOS pre medicínu
Zdroj: Apple
Systém visionOS pre medicínu
Zdroj: Apple

Do tejto iniciatívy sa zapojila aj spoločnosť Siemens Healthineers, ktorá prostredníctvom aplikácie Cinematic Reality vytvára interaktívne hologramy ľudskej anatómie. Vďaka tomuto prvku je možné výrazne zlepšiť vzdelávanie v oblasti medicíny a pacientske konzultácie. Namiesto učebníc tak v blízkej budúcnosti môžu začať študenti nosiť náhlavné súpravy, ako je Apple Vision Pro a učiť sa v praxi.

Spoločnosť Apple chce v tomto nastavenom trende pokračovať a v budúcich generáciách zariadenia prinesie ešte lepšie funkcie. Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024, ktorá prebehne začiatkom júna. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na druhej generácii súpravy Vision Pro. Počkáme si však na ňu pekne dlho

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -