Spoločnosť Apple sa uvedením headsetu Apple Vision Pro zaslúžila o pootvorenie dverí do sveta virtuálnej reality. V tejto iniciatíve chce postupom času pritvrdzovať. Gigant z Kalifornie totiž pracuje na druhej generácii náhlavnej súpravy pre virtuálnu a rozšírenú realitu, ktorá prinesie výrazný upgrade.

Jablková spoločnosť síce chystá nástupcu pre Vision Pro, no ten tak skoro nepríde. Známy analytik Ming-Chi Kuo sa tejto téme venoval vo svojom príspevku pre portál Medium, v ktorom tvrdí, že na Vision Pro 2 si počkáme niekoľko rokov. To však neznamená, že súčasná verzia nebude inovovaná.

Apple Vision Pro 2 príde najskôr v roku 2027

V súčasnosti sa predpokladá, že nové modely s podstatnými zmenami v špecifikácii Vision Pro sa začnú vyrábať najskôr v roku 2027. Podľa najnovších informácií z dodávateľského reťazca Apple ešte nezačal s oficiálnymi prácami na novom Vision Pro. Budúca generácia headsetu je zatiaľ v plánovacej fáze a takpovediac „iba na papieroch a v hlavách inžinierov„.

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Kuo síce uznáva, že upravený model Vision Pro sa začne vyrábať koncom roka 2025 až začiatkom roka 2026, no podľa neho sa Apple sústredí na zlepšenie nákladov a výroby. To znamená, že tento model bude skôr úpravou prvej generácie a nie úplne novým produktom.

Okrem toho sa však čoraz častejšie objavujú informácie o cenovo dostupnejšej verzii súpravy. V nej sa Apple postará o okresanie niektorých funkcií, čím sa síce zmenší zoznam možností headsetu, no aj jeho cenovku.

Viac o novinkách a plánoch pre Apple Vision Pro by sme sa mali dozvedieť na konferencii WWDC 2024, ktorá prebehne začiatkom júna.

Prečítajte si tiež  Apple chce, aby sme vo virtuálnej realite cítili predmety dotykom vďaka revolučnej technológii

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -