Apple dnes vydal novú aktualizáciu pre počítače Mac, ktorá je reakciou na niekoľko závažných problémov nájdených v predchádzajúcej verzii systému. Nový macOS Sonoma 14.4.1 je zameraný hlavne na komplikáciu s pripojením USB hubov a rozbočovačov k externým monitorom, ktoré po poslednom update nefungovali správne.

Problém sa najviac vzťahuje na monitory od výrobcov Dell, Samsung a Gigabyte, pričom niektorí dokonca uviedli, že ich monitory prestali s Macom úplne fungovať. Stretnúť sa s tým, ale môžete aj pri iných značkách takže najrozumnejšie je uchýliť sa k novej aktualizácii.

macOS Sonoma 14.4.1 prináša okrem riešenia pripojenia k monitorom aj niekoľko ďalších špecifických bug fixov. Používatelia sa často stretávali s neočakávaným ukončením Java aplikácií a problémami s otváraním Audio Unit pluginov v profesionálnych hudobných aplikáciách. Zdá sa, že verzia Sonoma 14.4.1 sa postarala o odstránenie týchto komplikácií.

Toto prináša aktualizácia macOS Sonoma 14.4.1

  • USB rozbočovače pripojené k externým displejom sa nemusia rozpoznať
  • Zásuvné moduly Audio Unit chránené proti kopírovaniu určené pre profesionálne hudobné aplikácie sa nemusia otvoriť alebo prejsť overením
  • Aplikácie, ktoré obsahujú Javu, sa môžu neočakávane ukončiť
macOS Sonoma
Zdroj: Apple

Informácie o obsahu bezpečnostných aktualizácií softvéru Apple sú dostupné na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Systém macOS Sonoma 14.4 spôsobuje problém s úložiskom iCloud. Takto môžete prísť o súbory a dáta!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -