S macOS Sonoma, ktorý bude dostupný na jeseň 2023, Apple uľahčí oživenie alebo obnovenie Macu, ktorý sa zasekol v režime DFU. S novým softvérom môžete spustiť proces obnovy Mac-Mac priamo z aplikácie Finder.

V macOS Ventura a starších systémoch ste potrebovali druhý Mac s nainštalovanou aplikáciou Apple Configurator, aby ste mohli oživiť alebo obnoviť Mac. V macOS Sonoma už Apple Configurator potrebný nebude. Apple si uvedomilo, že celý tento proces je pre bežného používateľa príliš komplikovaný a preto sa rozhodlo konať.

Obnovenie dát pomocou aplikácie Finder je v podstate rovnaký proces ako obnovenie pomocou aplikácie Configurator, len bez potreby ďalšieho softvéru. Oba Macy budú musieť byť stále pripojené káblom USB-C a pravdepodobne budú potrebné vykonať rovnaké kroky. Na oboch zariadeniach musí byť pochopiteľne nainštalovaný systém macOS Sonoma, aby bolo možné použiť Finder na obnovu.

Obnova dát v DFU móde bude oveľa jednoduchšia

Režim DFU môže nastať, keď počas aktualizácie alebo aktualizácie macOS dôjde k výpadku napájania, čo vedie k tomu, že Mac nereaguje a nejde zapnúť. V takejto situácii je potrebný druhý Mac, aby sa nefunkčný počítač vrátil do funkčného stavu.

Systém macOS Sonoma je v súčasnosti v beta testovaní a očakáva sa, že bude uvedený v oficiálnej verzii už počas nadchádzajúcej jesene. Okrem nového režimu obnovy dát so sebou prinesie mnoho vychytávok, ktoré uvidíme na jablkových počítačoch vôbec po prvýkrát.

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Pozor na túto beta verziu macOS Sonoma. Mac sa po jej inštalácii nedá používať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -