Spoločnosť Apple vydala nové verzie svojich operačných systémov, medzi ktorými nesmela chýbať ani aktualizácia pre počítače Mac. Napriek tomu, že sa nejedná o veľký update, spoločnosť Apple ho odporúča nainštalovať všetkým používateľom.

Okrem opravy problému s odomykaním prostredníctvom Apple Watch a komplikácií s funkciou Čas pred obrazovkou prináša macOS Ventura 13.4 aj opravy niekoľkých chýb, ktoré trápili používateľov v rámci poslednej dostupnej verzie systému.

Novinky v systéme macOS Ventura 13.4

  • Oprava problému, v dôsledku ktorého funkcia Automatické odomykanie pomocou Apple Watch neprihlásila užívateľa na Mac.
  • Oprava problému s rozhraním Bluetooth, v dôsledku ktorého sa k Macu pomaly pripájali klávesnice po jeho reštartovaní.
  • Oprava problému funkcie VoiceOver súvisiaceho s navigáciou na orientačné body na webových stránkach.
  • Oprava problému, v dôsledku ktorého sa nastavenia Času pred obrazovkou mohli resetovať alebo sa nemuseli synchronizovať na všetkých zariadeniach.
macos ventura problém
Zdroj: Tomáš Varga – SvetApple / Unsplash / Dmitry Chernyshov (úprava redakcie)

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Aktualizácia macOS 13.4 je s najväčšou pravdepodobnosťou jednou z posledných v rámci cyklu macOS Ventura. Už čoskoro sa totiž dočkáme predstavenia novej aktualizácie macOS 14, ktorú Apple plánuje uviesť na konferencii WWDC 2023.

Prečítajte si tiež  Apple roztáča dodávkový kolotoč. Na konferencii WWDC sa objaví nový MacBook

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -