iOS 16 prináša do služby Apple Pay viacero šikovných funkcií, ako napríklad API pre platby v systéme CarPlay, sledovanie objednávok v aplikácii Peňaženka a ďalšie. Zdá sa však, že spoločnosť Apple pracuje aj na iných zmenách, ktoré nám ohlási buď v blízkej budúcnosti, alebo v rámci oficiálneho vydania iOS 16 pre verejnosť. To by malo prebehnúť už v septembri, po niekoľkomesačnom vývojárskom a používateľskom beta testovaní.

Posledná – v poradí už tretia beta verzia iOS 16 naznačuje, že do prehliadača Safari príde podpora virtuálnych kariet. Tie ponúkajú niektoré banky už niekoľko rokov.

Ako vyplýva z kódu operačného systému, ktorý sa podaril náhodou objaviť vývojárom, spoločnosť Apple pracuje na novom systéme integrácie virtuálnych kariet s cieľom zlepšiť bezpečnosť pri nakupovaní cez internet.

Virtuálne karty už aj v Safari 

Virtuálne karty v Safari na iPhone. Bez nutnosti použitia Apple Pay
Zdroj: 9to5mac

Aj keď o nich veľa ľudí zrejme ani nepočulo, v podstate nejde o až takú „horúcu“ novinku. Množstvo bánk a poskytovateľov platobných kariet ponúkajú virtuálne karty ako dodatočnú možnosť vygenerovať si alternatívne číslo kreditnej alebo debetnej karty, čím sa dramaticky zvyšuje bezpečnosť online nakupovania.

V prípade akéhokoľvek zneužitia údajov o vašej karte môžete jednoducho zrušiť číslo virtuálnej karty a vytvoriť si novú. Všetko prebieha samozrejme bez toho, aby ste kontaktovali svoju banku a platili akékoľvek poplatky. V jednoduchosti je krása.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Hodí sa tiež doplniť, že už aj služba Apple Pay poskytuje bezpečné číslo pre každú transakciu, ale táto nová funkcia bude fungovať aj na stránkach, ktoré neakceptujú Apple Pay. Aj keď ide teda o drobnosť, pokiaľ ju budete mať ako využiť, v podstate môžeme hovoriť o veľmi príjemnom bonuse. Čo poviete?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.