Spolu so štvrtými beta verziami systémov iOS 16 a iPadOS 16, ktoré boli nedávno sprístupnené vývojárom, poskytla spoločnosť Apple aj beta verziu funkcie ActivityKit. Táto vychytávka umožní developerom vytvárať aplikácie, ktoré dokážu využívať funkciu Live Activities uvedenú v systéme iOS 16. Pre dodatočné informácie tak už nebude nutné zakaždým otvárať danú apku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Funkcia Live Activities (alebo ak chcete živé aktivity), ktorá bola oznámená na konferencii WWDC 2022 poskytne interaktívne oznámenia na uzamknutej ploche iPhonu. Tieto notifikácie sa neustále aktualizujú, takže o športovom zápase, polohe vášho taxíka alebo o iných informáciách budete mať stále prehľad.

Pomocou nástrojov ActivityKit môžete spustiť aktivitu a zdieľať živé aktualizácie z aplikácie na uzamknutej obrazovke. Napríklad športová aplikácia môže používateľovi umožniť sledovanie priebežných výsledkov zápasu. Zatiaľ nie je jasné, ktoré aplikácie zahrnú túto novinku do svojich možností, no určite ich bude dosť.

Živé aktivity na zamknutej obrazovke iPhonu v systéme iOS 16
Zdroj: Apple

Vývojári môžu používať ActivityKit na konfiguráciu, spustenie, aktualizáciu a ukončenie živej aktivity. Túto funkciu však sprevádza aj jedna negatívna skutočnosť. Live Activities nebudú dostupné hneď pri spustení nových systémov iOS 16 a iPadOS 16 na jeseň. Svoju premiéru vychytávka zažije najskôr v priebehu začiatku roka 2023.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -