Spoločnosť Apple dnes okrem systému iOS 17.5 vydala aj aktualizáciu pre hodinky Apple Watch. Aktuálna verzia systému však nie je žiadnou revolúciou, keďže na novinky je relatívne chudobná. Okrem jedného vylepšenia a niekoľkých opráv chýb neprináša táto systémová aktualizácia takmer nič nové.

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku tomu, čo pribudlo do operačného systému watchOS 10.5, poďme sa pozrieť na to, ako si ho môžete rýchlo a bezpečne do svojich hodiniek nainštalovať. Celý postup je veľmi jednoduchý a rýchly.

Ako nainštalovať novú verziu watchOS? 

Potrebujete na to len svoj iPhone (podmienkou iOS 17 a pripojenie ku Wi-Fi) a Apple Watch. Hodinky musia byť po celý čas v elektrickej sieti a na začiatku procesu dosahovať aspoň 50% batérie.

  • Otvorte si aplikáciu Apple Watch na svojom iPhone
  • V menu “Moje hodinky” vyberte Všeobecné
  • Vo vrchnej časti kliknite na Aktualizácia softvéru
  • Postupne sa vám načíta watchOS 10.5
  • Teraz vyberte Stiahnuť a inštalovať.
  • Zadajte heslo a odsúhlaste podmienky
  • Pokračujte inštaláciou.

Čo prináša systémová aktualizácia watchOS 10.5?

Ako sme už spomínali vyššie, žiadne veľké zmeny v systéme nečakajte. Apple sa v rámci tejto aktualizácie zameral na opravy chýb a bugov, ktorými disponovala predchádzajúca verzia watchOS.

Táto taktika je však viac než pochopiteľná, keďže všetky nové funkcie si bude Apple chcieť nechať pre nadchádzajúcu generáciu systému watchOS 11.

Apple Watch Pride
Zdroj: Apple

Jedinou novinkou, ktorá stojí za zmienku je špeciálny ciferník Pride 2024, ktorý bol vydaný na znak podpory LGBTQ+ komunity. Túto iniciatívu praktizuje spoločnosť Apple už dlhé roky, v súvislosti s čím vydáva aj limitovaný náramok Pride v príslušných farbách.

Inštalácia sa spustí, keď budú Apple Watch nabité najmenej na polovicu. Počas aktualizácie nereštartujte Apple Watch ani ich neodpájajte od nabíjačky. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Tento model Apple Watch už nedostane watchOS 11

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -