Spoločnosť Apple plánuje veľké zmeny algoritmov používaných pre snímač kyslíka v krvi v Apple Watch, aby nemusela zastaviť predaj zariadenia. Apple už skôr oznámil, že od 21. decembra začne zastavovať predaj hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 v Spojených štátoch z dôvodu hroziaceho zákazu dovozu.

Spomínaný zákaz dovozu vyplýva z patentového sporu so spoločnosťou Masimo, ktorá vyrába zdravotnícke pomôcky. Zdroje, z ktorých vychádza agentúra Bloomberg uviedli, že inžinieri menia spôsob určovania saturácie kyslíka a spôsob poskytovania údajov zákazníkom.

Nové aktualizácie pravdepodobne odstránia technológiu, ktorá údajne porušuje patenty spoločnosti Masimo.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple sa snaží o urovnanie patentových sporov

Tieto práce sú v súlade s vyhlásením spoločnosti Apple, že využíva celý rad právnych a technických možností, aby sa predaj hodiniek Apple Watch mohol čo najskôr obnoviť.

Patenty spoločnosti Masimo sa týkajú hardvéru, ktorý poháňa snímač kyslíka v krvi hodiniek Apple Watch.

Spoločnosť Masimo sa domnieva, že zmena softvéru nebude stačiť na vyriešenie porušenia patentov a bude požadovať aj o zmenu hardvéru. O tomto však pravdepodobne budú musieť rozhodnúť až ďalšie súdy.

Apple Watch senzor
Zdroj: Apple

Hovorca spoločnosti Apple pre agentúru Bloomberg uviedol, že pracuje na predložení riešenia. Spoločnosť Apple si teda myslí, že riešenie založené na softvéri bude postačujúce.

Je nepravdepodobné, že softvérová oprava bude nasadená pred zastavením predaja, keďže Apple bude musieť uvedené zmeny najprv otestovať. Je to však aspoň dobrý impulz k tomu, aby sa obľúbené hodinky rýchlo vrátili naspäť do predaja.

V októbri nariadila Komisia Spojených štátov pre medzinárodný obchod (ITC) zákaz dovozu niektorých hodiniek Apple Watch do USA. Udialo sa tak po tom, ako rozhodla, že Apple porušuje patenty spoločnosti Masimo týkajúce sa neinvazívneho snímania kyslíka v krvi.

Apple Watch Series 9 v ružovej farbe
Zdroj: MacRumors / úprava redakcie

Zatiaľ čo Biely dom môže rozhodnutie vetovať do 25. decembra, spoločnosť Apple sa rozhodla preventívne pripraviť na splnenie rozhodnutia ITC, aby predišla ďalším problémom.

Apple zastaví predaj hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 v maloobchodných predajniach v USA už zajtra po 12:00 hodine. Online predaj sa následne zastaví 24. decembra.

Ak si lámete hlavu nad tým, či budú hodinky dostupné v našich končinách, odpoveď je áno. Apple Watch budú naďalej dostupné v ostatných krajinách, pričom toto rozhodnutie nemá vôbec vplyv na hodinky Apple Watch SE, keďže nedisponujú snímačom kyslíka v krvi.

Prečítajte si tiež  Apple, Visa a Mastercard čelia žalobe za nezákonné partnerstvo. Dôvodom je Apple Pay

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -