Od predstavenia Apple Watch Series 9 a Ultra 2 prešlo len niečo vyše mesiaca, no používatelia sa v prípade nových modelov stretli hneď s niekoľkými komplikáciami. Najnovším problémom je chyba displeja, ktorú už Apple skúma a s riešením chce prísť čoskoro.

Najnovším prídavkom do súdka „problémy s Apple Watch“ sa stal jav, kedy jas displeja na niektorých Apple Watch nefunguje správne a pri zapnutom režime Always On preblikáva. Spoločnosť Apple o tejto chybe vie čo potvrdzuje aj fakt, že odoslala internú správu autorizovaným servisným strediskám.

V správe sa síce neuvádza, ktoré konkrétne modely Apple Watch sú postihnuté no problém sa najčastejšie objavuje na modeloch Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2, ktoré boli predstavené minulý mesiac.

Zákazníci sa na tento problém sťažovali aj na Reddite či na fórach Apple Community. Zdá sa, že problém sa vyskytuje vo všetkých verziách systému watchOS 10 vrátane najnovšej verzie watchOS 10.0.2.

Oprava chyby by mala doraziť v najbližšej aktualizácii watchOS

Spoločnosť Apple hovorí, že servisné strediská by nemali opravovať hodinky postihnuté touto chybou.  Namiesto toho radia zákazníkom, aby aktualizovali softvér svojich Apple Watch čo naznačuje, že gigant z Cupertina plánuje vydať softvérovú opravu.

Zatiaľ však nie je známe, v ktorej verzii systému sa oprava bude nachádzať, no s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o blížiaci sa update watchOS 10.1.

Ako dočasné riešenie Apple odporúča, aby zákazníci vypli režim Always-On v aplikácii Nastavenia pod položkou Displej a jas. Táto chyba však nie je jedinou, ktorá čaká na svoju opravu.

Spoločnosť Apple tiež skúma problém, kedy sa kompilácie (napríklad kruhy aktivity) môžu dočasne zafarbiť na ružovo. Jedná sa o ďalší veľký nedostatok, ktorý v poslednej dobe hlásili niektorí používatelia.

Apple Watch Ultra 2 problém displeja
Zdroj: MacRumors

Ako ste na tom so svojimi hodinkami Apple Watch vy? Stretli ste sa s jedným z uvedených problémov? Dajte nám vedieť do komentára.

Prečítajte si tiež  Apple chystá obrovský posun pre Apple Watch Ultra. Pripravte sa na MicroLED obrazovky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -