Apple Watch sú známe svojimi zdravotnými funkciami, ktoré sa každoročne stále viac a viac zdokonaľujú. Hodinky sa stali neoceniteľným nástrojom aj pre cyklistov, čo potvrdzuje prípad Erika Zollingera z New Yorku. Ten sa presvedčil o ich život zachraňujúcich schopnostiach na vlastnej koži. Po strašidelnej nehode na bicykli sa ho podarilo zachrániť práve vďaka jednej funkcii v Apple Watch. Všetko však bolo trochu ináč, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Podľa článku New York Post, sa jablkové hodinky stali stredobodom zaujímavého príbehu. Keď sa Zollinger stal účastníkom vážnej nehody na bicykli, jeho Apple Watch automaticky volali tiesňovú linku 911. Neurobili to však po bezprostrednom páde, ale až trochu neskôr. O všetko sa postarala funkcia detekcie pádu.

Spadol na bicykli no problémy prišli až neskôr

49-ročný cyklista opísal svoju skúsenosť s hodinkami ako šťastnú a vďačnú. Počas bežnej cesty do práce narazil na hlboký výmoľ, ktorý bol zakrytý mlákou. V tom čase v New Yorku veľmi pršalo a on sa danému úseku už nemal ako vyhnúť. Po náraze do tejto vodnej pasce bol vyhodený z bicykla priamo na chodník.

Apple Watch detekcia pádu
Zdroj: SvetApple

Hoci sa po nehode cítil dostatočne dobre na to, aby sa dostal domov a osprchoval sa, situácia sa krátko na to rapídne zhoršila. V kúpeľni si totiž všimol, že mu tečie krv z nosa a zatočila sa mu hlava. Krátko na to sa pokúsil vstať, no vtom stratil vedomie a narazil hlavou do vane.

To však zaznamenali aj jeho Apple Watch a okamžite spustili funkciu detekcie pádu spolu s vibráciami a zvukovými upozorneniami na to, aby zareagoval. Možno aj vďaka tomu sa cyklistu podarilo prebrať vo vani. Ako sám tvrdí, z hodiniek počul hlas dispečera na tiesňovej linke, ktorá už bola v tom čase hodinkami vytočená.

Zollinger sa rozhodol, že do nemocnice pôjde sám, no jeho hodinky už medzitým informovali záchranárov a jeho núdzové kontakty o jeho polohe. Tento incident len zvýraznil dôležitosť nositeľnej elektroniky, akou je Apple Watch. Je jasné, že funkcia detekcie pádu má veľký zmysel, čo naznačujú tisícky iných a zároveň veľmi podobných prípadov.

Ako funguje detekcia pádu v Apple Watch?

Funkciu detekcie pádu si môžete aktivovať v prípade, že vlastníte Apple Watch Series 4 alebo novší model hodiniek. Nájdete ju v nastaveniach v podkategórii SOS alebo v mobilnej aplikácii Watch. Pri aktivácii je nutné zvoliť pohotovostný kontakt, ktorý bude informovaný v prípade nehody.

Detekcia pádu pre Apple Watch
Zdroj: Apple

Ak náhodou dôjde k pádu, Apple Watch ho deteguje a pokúsi sa vás upozorniť pomocou vibrácií a zvukového alarmu. Ak ho do minúty nevypnete, hodinky automaticky informujú pohotovostný kontakt aj záchranárov.

Prečítajte si tiež  Chceli by ste zabehnúť maratón? Apple Watch vám pomôžu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -