Zdá sa, že gigant z Cupertina sa bude zmietať v ďalšej patentovej vojne. Spoločnosť Apple sa neuspela so žiadosťou o pozastavenie zákazu predaja niektorých modelov hodiniek Apple Watch, ktorý vznikol z patentového sporu so spoločnosťou Masimo.

Apple sa voči rozhodnutiu proti zákazu predaja Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 odvolala aspoň do doby, kým sa situácia neprešetrí. Jablkom sváru boli technológie využívajúce funkciu sledovania hladiny kyslíka v krvi, ktorá porušuje patenty spoločnosti Masimo. Tá sa má zaoberať medicínskymi technológiami.

Softvérová zmena zrejme nebude stačiť 

Zákaz predaja sa v súčasnosti týka len Spojených štátov a iba oficiálneho obchodu Apple Store. Spoločnosti ako Best Buy, Walmart alebo Target môžu v USA naďalej predávať hodinky Apple Watch Ultra 2 a Series 9, kým nevypredajú svoje zásoby.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple Watch
Zdroj: Apple
Apple Watch
Zdroj: Apple

Nariadenie o zákaze dovozu bolo vydané krátko na to ako sa zistilo, že spoločnosť Apple neoprávnene použila technológiu merania kyslíka v krvi. To však „poškodená“ firma tvrdí už celé roky a Apple to naopak v plnej miere popiera.

Apple tiež pracuje na aktualizácii algoritmov, ktoré používa snímač merania hladiny kyslíka v krvi, aby sa tomuto zákazu vyhol. Pôvodne sa očakávalo, že softvérová zmena by tento spor mohla urovnať. Spoločnosť Masimo však s týmto návrhom nesúhlasí a požaduje kompletnú zmenu hardvéru.

Systémovú zmenu by gigant z Cupertina mohol zaviesť pomerne rýchlo, no v otázke fyzického hardvéru pôjde o tvrdší oriešok. Konečné rozhodnutie ešte stále nepadlo no v prípade, že by bol Apple nútený kompletne zastaviť predaj dvojice modelov Apple Watch, znamenalo by to razantný zásah do produkcie. Tá by sa totiž musela zmeniť, čo by malo veľký vplyv aj na budúce generácie hodiniek.

Ak si lámete hlavu nad tým, či budú hodinky dostupné v našich končinách, odpoveď je áno. Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 budú naďalej dostupné v ostatných krajinách, pričom toto rozhodnutie nemá vôbec vplyv na hodinky Apple Watch SE, keďže nedisponujú snímačom kyslíka v krvi.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple prestáva predávať Apple Watch na americkom trhu kvôli patentovému sporu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -