Ak vlastníte jeden z modelov nového iPhonu 15, máme pre vás výbornú správu. Spoločnosť Apple dnes oznámila, že znovu testovala batérie vo všetkých smartfónoch poslednej generácie a zistila, že sú ešte lepšie, ako sa pôvodne očakávao.

Modelový rad iPhone 15 je rekordérom v životnosti batérie

V aktualizovanom dokumente podpory pre zariadenia spoločnosť Apple uvádza, že batérie v telefónoch iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú navrhnuté tak, aby si pri 1 000 úplných nabíjacích cykloch za ideálnych podmienok zachovali aspoň 80 % svojej pôvodnej kapacity. Rozdiel v porovnaní so staršími modelmi je priepastný.

Apple pre všetky staršie iPhony uvádza hodnotu 500 nabíjacích cyklov. To znamená, že batérie v modeloch iPhone 15 sú schopné dosiahnuť dvojnásobnú životnosť. Spoločnosť Apple sa s portálom MacRumors podelila o informáciu, že jej najnovšie testovanie modelov iPhone 15 zahŕňalo 1000 nabíjaní a vybíjaní batérie za špecifických podmienok. Žiadne bližšie podrobnosti o tomto procese neuvádza.

Stav batérie v iPhone 15
Zdroj: Support.Apple (úprava redakcie)

Apple dodáva, že neustále vylepšuje komponenty batérie iPhonu a jeho systém riadenia spotreby. To dokazuje, že v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi iPhonu by mohlo trvať dlhšie, kým maximálna kapacita batérie modelov iPhone 15 klesne zo 100 % na 80 %.

Do pozornosti tiež dávame, že tento model sa dá kúpiť namiesto pôvodných 949 € po kliknutí na tento odkaz len za 708 €. Ak teda zvažujete nákup nového modelu, ktorý bude mať dlhú životnosť, môže to byť tá správna cesta.

Gigant z Cupertina naviac potvrdil, že skúma životnosť batérií starších modelov iPhone, takže porovnanie na základe najnovších parametrov testovania sa ešte len ukáže. Je však nutné dodať, že životnosť batérie akéhokoľvek modelu iPhone v konečnom dôsledku závisí od toho, ako sa zariadenie pravidelne používa a nabíja.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max vs. Samsung Galaxy S24 Ultra: Ktorý smartfón sa stal kráľom rýchlosti?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -