Zdá sa, že priečky popularity v rámci modelového radu iPhone 15 sa za posledné mesiace poriadne premiešali. Portál PerfectRec zverejnil novú správu, ktorá ukazuje, ako sú zákazníci spokojní s jednotlivými verziami nových jablkových smartfónov. Výsledky vás určite prekvapia.

Nová štatistika potvrdzuje, že majitelia sú menej spokojní s prémiovými modelmi iPhone 15 Pro a Pro Max než v prípade minulých generácií. Naopak základné verzie iPhone 15 a 15 Plus, ktoré sú po hardvérovej stránke menej vybavené, získali lepšie hodnotenia, ako ich drahšie protiklady. Do značnej miery za to môže aj cena, ktorá pri iPhone 15 štartovala na Slovensku v čase uvedenia na trh na úrovni 949 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz získate za 787 €. V zahraničí je to veľmi podobné.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Základný iPhone 15 kraľuje rebríčku spokojnosti zákazníkov

Správa bola založená na takmer 700 000 recenziách používateľov, ktoré vytvorila spoločnosť Google. Portál PerfectRec použila rovnaký spôsob merania, aký použila aj v minulosti v prípade podobných štatistických meraní. Ide o podiel recenzií smartfónov, ktoré dostali najvyššie hodnotenie za dobu od ich uvedenia na trh.

Zaujímavosťou je, že modely Pro zaznamenali pokles spokojnosti hneď od septembra, keď sa dostali na trh . Modely iPhone 15 a 15 Plus si na druhú stranu výrazne polepšili. Tento scenár je pravým opakom toho, čo sa dialo v prípade minulých generácií, kedy sa najväčšou spokojnosťou mohli pýšiť práve prémiové iPhony Pro a Pro Max.

Štatistika spokojnosti s modelovým radom iPhone 15
Zdroj: Perfectrec

Na uvedenom obrázku je vidieť, že základný iPhone 15 sa dostal z poslednej priečky až k samotnému prvenstvu. Naopak najhoršie na tom je iPhone 15 Pro, ktorý z druhého miesta klesol na posledné štvrté.

Modelový rad iPhone 15 mal po uvedení na trh niekoľko týždňov problém s prehrievaním, ktorý bol vyriešený aktualizáciou iOS 17.0.3. To určite ovplyvnilo spokojnosť so zariadením medzi prvými záujemcami, čo bolo vidieť na všetkých negatívnych hodnoteniach v októbri a novembri.

iPhone 15 v čiernej farbe
Zdroj: SvetApple

Portál PerfectRec uviedol, že za posledných 30 dní patrili medzi tri najčastejšie sťažnosti na iPhone 15 Pro nízka výdrž batérie, nedostatočné vylepšenia oproti iPhonu 14 Pro a nespokojnosť s fyzickým dizajnom a vystupujúcimi objektívmi fotoaparátu.

Očakáva sa, že pripravovaný rad iPhone 16 sa medzi zákazníkmi opäť nezapíše práve v najpozitívnejšom svetle. Pre budúce smartfóny sa totiž nechystajú takmer žiadne väčšie zmeny, okrem niekoľkých maličkostí. Túto tému sme bližšie rozobrali v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Máme sa na čo tešiť: Apple ponúkne v modeloch iPhone 16 Pro rekordné úložisko

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -