Vlajkové lode spoločností Apple a Samsung sa opäť postavili zoči voči v novom teste. Samsung Galaxy S24 Ultra mal v predchádzajúcom porovnaní, ktoré sa týkalo výdrže batérie lepší výsledok, ako iPhone 15 Pro Max. Najvyšší model zo stajne Apple sa však chopil prvenstva v testoch rýchlosti. Výsledok bol, ale veľmi tesný.

Galaxy S24 Ultra prehral s iPhonom 15 Pro Max iba o tri sekundy. Podľa portálu wccftech, predstavuje táto dvojica telefónov to najlepšie, čo momentálne môže náročný zákazník na trhu nájsť. Oba majú špičkové procesory, ktoré bez problémov zvládnu aj náročnejšie procesy a hlavne sú energeticky účinné.

iPhone 15 Pro sa stal najrýchlejším smartfónom na trhu

Samsung síce obmedzil svoju vlajkovú loď len na 12 GB pamäte LPDDR5 RAM, no zdá sa, že spravil určité softvérové zlepšenia pre rozhranie OneUI. Vzhľadom k tomuto kroku telefón neukázal žiadne známky sekania, alebo spomalenia, keď držal krok so svojim súperom.

Niektoré aplikácie sú v systéme iOS lepšie optimalizované ako v systéme Android, čo napokon rozhodlo o víťazstve iPhonu 15 Pro Max. Rovnako ako v prvom kole, aj v druhom kole sa Galaxy S24 Ultra udržal v závese za svojím najväčším protivníkom no na výhru to nestačilo. Za zmienku však stojí, že Samsung v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami výrazne zapracoval na manažmente pamäte.

iPhone 15 Pro Max dosiahol celkový čas 2 minúty a 54 sekúnd, zatiaľ čo Galaxy S24 Ultra ho tesne nasledoval a dokončil rovnaký test s časom 2 minúty a 57 sekúnd. V iných súbojoch, ako napríklad v teste fotoaparátov sa karta obrátila. Viac o porovnaní kamerového systému týchto dvoch smartfónov sa dočítate v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Toto sú 3 hlavné dôvody, prečo klesá záujem o iPhone 15 Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -