Umelá inteligencia Bing AI z dielne spoločnosti Microsoft, ktorá konkuruje ChatGPT, bola spustená už pred šiestimi mesiacmi a za ten čas si ju obľúbilo množstvo používateľov. Teraz Microsoft oznamuje, že umelú inteligenciu si užijeme aj v iných dostupných prehliadačoch, ako je Edge. Bing sa stretol s problémami a kritikou pri svojom spustení, no Microsoft ukázal, že chce túto technológiu neustále zlepšovať. Začal teda v aplikácii Bing a prehliadači Microsoft Edge, čo sa rýchlo rozšírilo aj do balíka Office 365. Teraz siahajú ambície firmy aj za vlastný ekosystém. Bing AI bude už onedlho dostupný v rámci prehliadačov Safari od Apple a Google Chrome. Na použitie chatbota si preto jablkoví používatelia už viac nebudú musieť inštalovať Microsoft Edge.

Prečítajte si tiež  Umelá inteligencia od Apple zaostáva vo vývoji za konkurenciou. Kedy sa jej dočkáme?

Bing AI mieri do Safari a Google Chrome

Podľa vyjadrenia, ktoré spoločnosť zverejnila na svojom oficiálnom blogu však budú niektoré funkcie limitované. Týmto krokom si chce Microsoft zabezpečiť, že používatelia sa plnej a neokresanej verzie Bing AI dočkajú iba v rámci prehliadača Edge. https://www.youtube.com/watch?v=jztM6qCmBPw Ako uvádza Microsoft vo svojom príspevku, s prehliadačom Edge získate dlhšie konverzácie, históriu chatu a ďalšie funkcie Bingu zabudované priamo do prehliadača. Oznámenie prichádza, ako súčasť oslavy polročného výročia od uvedenia funkcií umelej inteligencie na trh. Spoločnosť tiež zverejnila reklamu na YouTube, v ktorej odhalila, že za uplynulé mesiace bola na Bing zadaná viac, ako miliarda požiadaviek od používateľov. Aby toho nebolo málo, svojho vlastného chatbota chystá aj gigant z Cupertina. Spoločnosť Apple plánuje naskočiť do rozbehnutého vlaku s AI, no podľa známeho analytika výrazne zaostáva. Ako uvádza Ming-Chi Kuo vo svojom najnovšom príspevku, v oblasti generatívnej AI má kalifornský gigant ešte čo doháňať. Pôvodne sa príchod umelej inteligencie od Apple odhadoval na rok 2024, no tento dátum sa zrejme ešte bude posúvať. Konkurenti pri tom už ponúkajú bežným ľuďom funkčné služby a produkty, čo pre Apple nie je dobrá správa.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -