Ak máte v pláne kúpiť si nový iPhone 15 Pro, alebo iPhone 15 Pro Max pripravte sa na to, že si v porovnaní s minuloročnými modelmi priplatíte. Podľa analytikov by spoločnosť Apple mohla zvýšiť ceny svojich najvyšších modelov až o 100 $. V Eurách by to mohlo byť dokonca ešte viac!

Zatiaľ čo iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max štartovali na cenovke 999 a 1 099 dolárov, dvojica high-endových verzií z tohtoročnej ponuky by mohla stáť 1 099 až 1 199 dolárov, respektíve 1 199 až 1 299 dolárov. V európskom ponímaní hovoríme o čiastkach 1 399 €  až 1 549 €. Ako však poznáme Apple, smartfóny môžu byť u nás drahšie pokojne aj o 150 €, čo znamená, že za základný iPhone 15 Pro by sme zaplatili 1 449 € a za vlajkovú loď iPhone 15 Pro Max, respektíve iPhone 15 Ultra 1 599 € v základnom 256 GB úložisku.

Toto zvýšenie cien by mohlo mať negatívny vplyv na dopyt po nových modeloch (najmä verziách „Pro“), ktorých dodávky by sa mohli znížiť na približne 77 miliónov. Pôvodné odhady pri tom hovorili, že spoločnosť Apple vyrobí a predá do konca roka približne 83 miliónov kusov najnovšej generácie zariadenia.

Za prémiové iPhony si opäť priplatíme o niečo viac

Spoločnosť Apple sa má uchýliť k zvýšeniu cien svojich vlajkových lodí kvôli nárastu nákladov na komponenty a výrobu. Niektorí analytici, ako napríklad Mark Gurman z agentúry Bloomberg, alebo známy leaker Jeff Pu už predpovedali, že modely iPhone 15 Pro budú výraznejšie drahšie, ako modely iPhone 14 Pro.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / TT Technology (úprava redakcie)

Apple plánuje odhaliť svoje nové modely z radu iPhone 15 na špeciálnom podujatí v utorok 12. septembra. Predobjednávky by sa mali začať o tri dni neskôr a oficiálne spustenie by malo nasledovať v piatok 22. septembra.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Prekáža vám dĺžka nabíjacieho káblu pre iPhone? Už čoskoro sa zmení k lepšiemu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -