Ako už iste viete, od predstavenia nového modelového radu iPhone 15 nás delí len niekoľko týždňov. Na internete sa teraz objavili nové fotografie makety iPhonu 15 Pro, ktoré ukazujú, ako bude vyzerať menší z dvojice prémiových modelov.

Na fotografiách, ktoré na Twitteri zdieľal leaker Majin Bu, je zobrazená maketa modelu iPhonu 15 Pro, ktorý má v základni zariadenia otvor pre USB-C konektor. Okrem toho fotky potvrdzujú aj údajné tlačidlo Action Button, ktoré nahradí zaužívaný prepínač stlmenia zvuku. Podobné makety využívajú výrobcovia krytov a ďalšieho príslušenstva, aby v deň spustenia predaja boli k dispozícii produkty tohto druhu v dostatočnom množstve na trhu.

Najvýraznejšou zmenou v dizajne iPhonu 15 Pro, ktorú môžeme vidieť z makety zariadenia, je práve odstránenie portu Lightning v spodnej časti telefónu. Po vizuálnej stránke bude iPhone 15 Pro takmer totožný so súčasným modelom. Výnimkou by mal byť titánový rám, ktorý však na fotkách nie je viditeľný.

USB-C a Action Button skutočne dorazia

USB-C port pre iPhone 15 už spoločnosť Apple potvrdila, keďže EÚ nariadila štandardný konektor pre všetky osobné elektronické zariadenia. Zdá sa však, že port USB-C je vybavený záhadným dodatočným čipom. Ten by mal podľa doterajších predpokladov obmedzovať funkcie niektorých modelov, ako je napríklad rýchly prenos dát.

iPhone 15 Pro maketa iPhone 15 Pro maketa

Používatelia si vďaka akčnému tlačidlu budú môcť nastaviť rôzne systémové funkcie, ako napríklad letový režim, spustenie svietidla, šetrič energie atď. V skutočnosti to teda bude relatívne užitočná inovácia, ktorá ešte viac rozšíri možnosti ovládania zariadenia.

Ďalšou novinkou, ktorú by mal prebrať iPhone 15 Pro od prémiových Apple Watch Ultra, je titánový rám zariadenia. Ak sa to stane skutočnosťou, tento materiál nahradí doterajší rám z nehrdzavejúcej ocele, ktorým momentálne disponuje iPhone 14 Pro.

iPhone 15 Pro maketa
Zdroj: Majin Bu

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Zabije Apple iPhone 15 Pro Max? V hre je stále iPhone 15 Ultra

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -