Možno už viete, že v balení nadchádzajúceho modelového radu iPhone 15 by sa mal objaviť nový typ príslušenstva. Nové jablkové smartfóny dorazia s novinkou v podobe farebných nabíjacích káblov typu USB-C.

Podľa zdrojov, ktoré zverejnili fotografie káblov by mali mať dĺžku 1,5 metra, čo je o polovicu viac, ako má súčasný kábel s konektorom Lightning. Navyše by mali byť potiahnuté textilom a tým pádom aj odolnejšie proti poškodeniu. Podobnú povrchovú úpravu už Apple používa aj pri iných produktoch a zatiaľ sa osvedčila.

Nové káble by sa mali hodiť k farebným modelom iPhone 15, ktoré budú ponúkané v čiernej, bielej, žltej, modrej a oranžovej verzii. Káble by mali mať rovnakú farbu ako telefóny, čo by malo vytvoriť zaujímavý vizuálny efekt, ako napríkla v prípade 21″ iMacu.

Dlhší, farebnejší a odolnejší kábel pre iPhone

Súčasné modely iPhonu majú priložený biely pogumovaný kábel Lightning, ktorý má na dĺžku len jeden meter. Mnohí používatelia sa v priebehu rokov sťažovali na nedostatočnú dĺžku a náchylnosť k zlomeniu v mieste pripájania.

Apple USB-C kábel
Zdroj: MacRumors

Ak sa táto novinka potvrdí, spoločnosť Apple bude pravdepodobne musieť redizajnovať aj krabice a balenia, v ktorých sa iPhone dodáva. Dlhší kábel sa totiž do balenia súčasných rozmerov nevôjde.

Čo si o tejto zaujímavej novinke myslíte vy? Uvítali by ste textilný kábel pre váš iPhone? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Nový únik ukazuje, ako presne bude vyzerať iPhone 15 Pro. Týchto zmien sa dočkáme už čoskoro

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -