Nová politika Apple pre alternatívne obchody s aplikáciami prinesie niekoľko zásadných zmien. Európska únia dohnala spoločnosť Apple k zmierneniu pravidiel, čo otvorí cestu pre iné virtuálne obchody. Vďaka tomu sa o slovo prihlási aj Epic Games.

V obchode Epic Games Store bude dostupná aj populárna hra Fortnite, ktorú budú môcť používatelia iPhonov a iPadov stiahnuť a hrať bez nutnosti použitia cloudovej platformy. Fortnite bol v posledných rokoch vylúčený z App Store kvôli súdnemu sporu medzi spoločnosťami Apple a Epic Games.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Epic Store prichádza na iOS

Hoci spoločnosť Epic má v pláne vytvoriť svoj vlastný obchod s aplikáciami Epic Games pre iOS, generálny riaditeľ spoločnosti Tim Sweeney sa vyjadruje o plánovaných zmenách skôr negatívne.

Sweeney tvrdí, že zmeny v obchode App Store spoločnosti Apple sú novým podlým príkladom škodlivého uplatňovania predpisov a majú za cieľ zabrániť zákonu o digitálnych trhoch.

Spoločnosť Apple si účtuje poplatok 0,50 EUR za používateľa ročne za aplikácie inštalované mimo App Store. V prípade vlastného obchodu App Store potom uplatňuje znížené provízie z každého uskutočneného nákupu.

A hoci je pravda, že spoločnosť Apple odpúšťa poplatky za prvý milión inštalácií mimo App Store, poplatok 0,50 EUR za používateľa bude pre vývojárov aplikácií (ako napríklad Epic Games) značnou záťažou.

Spoločnosť Epic Games je odhodlaná spustiť vlastných obchod pre iOS a súperiť tak s App Store. Spoločnosť chce navyše naďalej argumentovať pred súdmi a regulačnými orgánmi, že Apple porušuje zákon. Uvidíme, či sa situácia opäť vyostrí, ako v posledných rokoch.

Prečítajte si tiež  Apple vyhral súd nad Epic Games. Teraz chce 73 miliónové odškodné

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -