Spoločnosť Apple svojmu nadchádzajúcemu modelovému radu iPhone 14 naozaj verí. Svedčí o tom aj navýšenie dodávok, pričom najväčšie zastúpenie má mať najdrahší model iPhone 14 Pro Max. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca, si dodávatelia údajne nie sú istí, aký vysoký bude dopyt po nadchádzajúcej vlajkovej lodi spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Geniálny nápad: Tieto smartfóny budú fungovať, ako palubná kamera do auta

Podľa informácií portálu DigiTimes pretrváva u kľúčových dodávateľov spoločnosti Apple neistota spojená s objednávkami. Jablková firma však podľa všetkého tieto podnety neberie do úvahy a zvyšuje počet dodávaných komponentov. Hromadná výroba nových modelov by sa mala začať už koncom tohto mesiaca.

Napriek neistej nálade dodávateľov Apple očakáva, že predaj série iPhone 14 bude fungovať viac než dobre. Len minulý týždeň sa objavila správa, že Apple informoval dodávateľov, aby zvýšili dodávky iPhonu 14 o 5 % na 95 miliónov kusov, čo je viac, ako spoločnosť pôvodne očakávala. Pôvodné predpoklady hovorili o tom, že nové modely by sa mali predávať lepšie ako súčasná generácia iPhone 13.

iPhone 14, iPhone 14 Plus / Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / zollotech

Jedným z dôvodov, prečo sa dodávatelia môžu cítiť neisto pokiaľ ide o dopyt, je údajné zvýšenie ceny vyšších modelov radu iPhone 14. Spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo uviedol, že cena radu iPhone 14 sa môže zvýšiť v prípade, že by modely štartovali s väčším 256GB úložiskom. Základný iPhone 14 by si ale mohol ponechať rovnakú cenovku, nakoľko práve tento model bude najlacnejší v novom portfóliu smartfónov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -