Klasické inteligentné hodinky Apple Watch sú od svojej druhej generácie vodotesné v rámci normy 50M (5 ATM), čo pri návšteve bazéna alebo mora určite ocenil každý používateľ. Apple Watch Ultra však vďaka svojej pevnejšej konštrukcii dokážu zvládnuť ťažšie situácie a odolať vode až v hĺbke 40 metrov, čo im garantuje norma 100M (10 ATM).

Čo sa však stane ak ich necháte pod vodou niekoľko mesiacov? Nezúfajte, nejde len o rečnícku otázku. Istý majiteľ Apple Watch Ultra menom Amir Noorani z Los Angeles totiž podrobil svoje hodinky extrémne náročnej skúške. Ako sa Noorani vyjadril pre portál 9to5Mac, svoje Apple Watch Ultra prvej generácie nechal pod hladinou jazera na dlhé tri mesiace.

Ako už asi tušíte, nešlo o žiaden plánovaný test. Amir hodinky stratil v jazere Travis neďaleko mesta Austin v Texase. Dôvodom bolo odopnutie silikónového remienka, ktorý spolu s hodinkami odplával a ponoril sa. Používateľovi sa už samozrejme nepodarilo hodinky nájsť no rozhodol sa nevzdať.

Tri mesiace pod hladinou? Pre Apple Watch Ultra žiadny problém

Keďže mal Amir svoje Apple Watch Ultra naozaj rád, skúsil osloviť potápačov, ktorí by mu s hľadaním pomohli. Bolo to však márne Zmierený so stratou preto aktivoval na svojich Apple Watch režim „Stratené“ prostredníctvom aplikácie Find My a nechal ich tak.

Hodinky sa však na počudovanie o pár mesiacov našli. Ako je to možné?

Apple Watch Ultra po troch mesiacoch vo vode
Zdroj: 9to5mac / Amir Noorani

Apple Watch sú totiž schopné v režime Stratené ukázať správu každému, kto by ich mohol neskôr nájsť. Po troch mesiacoch mu teda náhodný potápač zavolal, že hodinky našiel.

Prekvapivé je, že Apple Watch pár dni po kompletnom vysušení bez problémov fungovali. Majiteľ ich musel iba poriadne vyčistiť. Ako môžete vidieť na uvedenom obrázku, hodinky s titánovou konštrukciou a zafírovým sklom vyzerajú takmer ako nové.

Tento príbeh je ďalším dôkazom toho, že aj keď Apple sem tam vo svojich vyhláseniach niektoré maličkosti preženie, v kľúčových prvkoch zariadení si môže stáť za svojim slovom. Pokiaľ máte záujem o Apple Watch Ultra, prvá generácia sa teraz mimoriadne oplatí. Namiesto pôvodnej ceny 999 € sa dnes po kliknutí na tento odkaz predáva za 736 €.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 a Ultra 2 trpia zvláštnym problémom displeja: Apple už pracuje na oprave

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -