O prechode na technológiu MicroLED displejov Apple hovorí už dlhšiu dobu. Technologický gigant chce jednoducho stále inovovať a týmto spôsobom sa mu otvárajú nové možnosti, ako zásadným spôsobom vylepšiť svoje produkty.

Podľa leakov z dodávateľského reťazca sa prvé MicroLED displeje objavia v Apple zariadeniach až o niekoľko rokov. Ako prvé prídu s touto novinkou prémiové Apple Watch Ultra. Táto informácia sa teraz objavila na portáli Weibo, ktorý tiež správne predpovedal novinky týkajúce sa nového radu iPhone 15 a súčasného modelu Apple Watch Ultra 2.

Samotný únik tiež potvrdzuje predpoveď uznávaného analytika Rossa Younga, ktorý predpovedal prechod na MicroLED displeje vo svojej správe začiatkom tohto roka.

Podľa odhadov sa tejto technológie dočkáme najskôr v roku 2025, keďže sa na takúto rozsiahlu zmenu musia pripraviť v prvom rade dodávatelia spoločnosti Apple.

Apple Watch Ultra v prvej vlne prechodu na MicroLED

Displej microLED by mal mať veľkosť 2,12″ , čo je o 10 % viac ako displej súčasných hodiniek Apple Watch Ultra. Prechod na technológiu MicroLED sa však s určitosťou nebude týkať iba tohto zariadenia. Spoločnosť Apple ju implementuje aj v ďalších produktoch.

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Mark Gurman z agentúry Bloomberg predpovedá, že spoločnosť Apple chce použiť vlastné displeje microLED aj v iPhonoch, iPadoch a Macoch. Vzhľadom na komplexnosť a náročnosť výroby je pochopiteľné, že prvým zariadením v ktorom sa displeje ukážu budú hodinky Apple Watch. Hlavným dôvodom je veľkosť displeja, pre ktorú bude táto vychytávka použitá.

Apple údajne odštartovalo svoj projekt microLED s kódovým označením T159 približne v roku 2017. Displej má ponúknuť vyšší jas, lepšiu reprodukciu farieb a pozorovacie uhly, vďaka čomu bude obraz vyzerať viac realisticky. Jablková firma chce naviac nahradiť časti, ktoré v súčasnosti dodávajú spoločnosti ako Samsung a LG.

Dlhodobým plánom spoločnosti Apple je zaviesť displeje microLED do všetkých svojich kľúčových produktov, no vzhľadom na zložitosť technológie v tomto ranom štádiu to môže trvať až desať rokov. Dá sa teda povedať, že času je ešte dosť!

Prečítajte si tiež  Používatelia sú nespokojní s Apple Watch Ultra 2: Displej je zle čitateľný v tme

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -