Súčasné prémiové verzie iPhonov priniesli okrem mnohých vylepšení aj novinku Dynamic Island, ktorá zo zaužívaného výrezu Notch vytvára interaktívnu plochu pre upozornenia a šikovné informácie.

Tento rok ním budú vybavené všetky verzie iPhone 15 a to vrátane základného modelu. Funkcia naviac obdrží ešte jedno dôležité vylepšenie.

Podľa nového príspevku známeho analytika Ming-Chi Kua bude snímač priblíženia v sérii iPhone 15 integrovaný priamo do oblasti Dynamic Islandu. Doteraz sa snímač nachádzal pod ostrovčekom, takže Apple si zrejme chce vytvoriť viac miesta pre doplnkové komponenty v displeji.

iPhone 15 Dynamic Island
Zdroj: MacRumors

Snímač priblíženia má za úlohu zistiť, kedy používateľ priloží telefón k uchu a následne vypne obrazovku.

Rovnako tak dokaže sledovať napríklad to, či je telefón položený displejom smerom ku stolu a vtedy vypne Always-on displej, aby sa ušetrila energia.

Je možné, že presunutie snímača by mohlo súvisieť s vylepšením senzorov Face ID. Ďalšou pravdepodobnou možnosťou, prečo sa spoločnosť Apple chystá vykonať takúto zmenu je, že vďaka nej dokáže ušetriť výrobné náklady. 

Niekedy aj malá úprava komponentov môže znamenať úsporu v podobe jednotiek dolárov na každom kuse. Pri ročnom objeme výroby tohto technologického giganta ide o desiatky či dokonca stovky miliónov dolárov.

Prečítajte si tiež  Tento Android bez hanby ukradol iPhonu Dynamic Island. Pozrite sa, čo dokáže

Ak sa chcete dozvedieť viac o pripravovanom modelovom rade iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš článok na túto tému, ktorý neustále aktualizujeme o nové zistenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -