Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple neustále pracuje na zásadnom vylepšení svojich zariadení. Práve Dynamic Island v prednej časti iPhonu je jedna z vecí, ktorá má veľmi svetlú budúcnosť. Tento zaujímavý dizajnový prvok si okamžite zamilovali používatelia iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max po celom svete. Aj preto sa nemôžeme čudovať tomu, že by ho mal mať každý jeden iPhone 15 v roku 2023. Späť však k téme.

Ako informuje portál PatentlyApple, spoločnosť Apple si najnovšie zaregistrovala sériu nových patentov, ktorá obsahuje množstvo zaujímavých prekvapení. Spomenúť môžeme napríklad nové funkcie, ako sú bezdotykové gestá, skenovanie odtlačkov prstov Touch ID zabudované priamo v displeji, rôzne zdravotné a tlakové senzory či dokonca snímač vlhkosti.

Okrem toho však firma v novom patente vcelku podrobne opisuje, akým spôsobom by sa dal využívať Dynamický ostrov v rôznych častiach operačného systému, pomocou malých priehľadných okien. Tie by sa mohli dať presúvať z miesta na miesto, čo by používateľom umožnilo prispôsobenie rôznych ovládacích prvkov presne podľa svojich potrieb. Celé by to teda mohlo fungovať tak, ako dodatočné tlačidlá so skratkami, ktoré ľudia potrebujú mať vždy po ruke.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

iPhone v budúcnosti s Face ID pod displejom

Táto zmena pochopiteľne nie je hardvérová ale iba softvérová, no aj tak znie veľmi zaujímavo. Netreba totiž zabúdať, že Apple chce skryt kameru aj snímače pod zobrazovaciu jednotku, vďaka čomu nebude Dynamic Island obmedzovaný svojim konkrétnym umiestnením. Dnes vcelku účinne zakrýva celý notch a technológiu Face ID.

Senzory pod displejom
Zdroj: PatentlyApple

Operačný systém iOS sa totiž stále viac vyvíja a snahou spoločnosti Apple je, aby sa zo striktne uzavretého používateľského rozhrania stalo niečo, čo si môže každý používateľ do značnej miery individualizovať. Dôkazom je aj iOS 16, ktorý priniesol vôbec poprvýkrát možnosť úpravy uzamknutej obrazovky.

Taktiež ale musíme zdôrazniť, že samotný patent je stále iba patentom a jeho existencia vôbec neznamená, že sa niekedy dočká aj skutočného využitia.

Loopi
REKLAMA

Spoločnosť Apple vlastní tisíce iných, veľmi podobných a tiež praktických patentových prihlášok, ktoré sú však odložené niekde „v šuplíku“ a čakajú na svoju príležitosť. Nechajme sa teda prekvapiť, čo z nového nápadu napokon vznikne.

Prečítajte si tiež  Capture Button v iPhone 16 bude fungovať absolútne geniálnym spôsobom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -