Elon Musk si pripravil ďalšie oznámenie pre svoju sociálnu sieť X, ktoré sa jej používateľom rozhodne nebude páčiť. Kontroverzný miliardár plánuje pre X (predtým Twitter) zaviesť poplatky pre nových používateľov za publikovanie príspevkov a interakciu s obsahom. Tento krok má za cieľ obmedziť počet falošných účtov a botov, ktoré stále viac zaplavujú platformu.

Podľa správ profilu X Daily News, ktorý sledujú novinky o platforme X, boli na webovej stránke aktualizované textové reťazce, ktoré teraz spomínajú nový ročný poplatok. Ten budú musieť noví používatelia uhradiť, aby mohli využívať sociálnu sieť. Musk uviedol, že tento krok je nevyhnutný na obmedzenie botov, ktorí negatívne ovplyvňujú skúsenosti používateľov.

Za lajky či príspevky si možno noví používatelia zaplatia

Spomínaný poplatok bol zatiaľ testovaný na Novom Zélande a Filipínach a má sa týkať iba nových používateľov platformy. Ti však budú mať stále na výber. Buď zaplatia drobnú finančnú čiastku, alebo počkajú tri mesiace, aby sa mohli plnohodnotne zapojiť do siete.

Napriek tomu, že suma je viac-menej symbolická a dosahuje výšku okolo jedného dolára, množstvo používateľov s týmto krokom spoločnosti nesúhlasí.

Elon Musk a sociálna sieť X / Twitter
Zdroj: Wikipedia / Trevor cokley / X

Musk potvrdil, že po troch mesiacoch budú všetky dostupné funkcie siete pre nových používateľov zadarmo. Zatiaľ nie je jasné, ako presne táto politika zabráni aktivite spamových účtov a botov, pretože spameri by mohli poplatok zaplatiť alebo si vytvoriť viacero účtov a počkať na možnosť písania.

Muskov nápad však môže poslúžiť ako dvojsečná zbraň. Zavedenie poplatkov by totiž mohlo odstrašiť bežných používateľov od používania X, najmä keď iné sociálne siete zostávajú bezplatné. Uvidíme, či sa Musk rozhodne zaviesť tento krok aj v ďalších krajinách, alebo ostane iba v testovacej fáze.

Prečítajte si tiež  Tesla chystá Robotaxi bez šoféra. Elon Musk prezradil, kedy príde

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -