Spoločnosť Google dnes predstavila novú funkciu, ktorá posunie využitie umelej inteligencie opäť o úroveň vyššie. Nový nástroj, ktorý nesie názov  “Help me Write” dokáže používateľom pomôcť s generovaním textu alebo dopĺňaním vyhľadávaných výrazov. Užijeme si ho ako na Windowse, tak aj na počítačoch so systémom macOS.

Help me Write používa model Gemini, ktorý spoločnosť Google predstavila už v decembri minulého roku. Google v tom čase tvrdil, že Gemini je jej najvýkonnejší a najuniverzálnejší model, ktorý vznikol vďaka rozsiahlej spolupráci tímov v rámci celej spoločnosti.

Funkcia Help me Write sa dá použiť na rôzne účely, ako sú napríklad online recenzie, žiadosti o podporu alebo zoznamy produktov. Model umelej inteligencie dokáže pochopiť kontext webovej stránky, na ktorej sa používateľ nachádza a následne mu poskytnúť návrhy požadovaného obsahu.

Google vo veľkom investuje do prvkov umelej inteligencie

Funkciu je možné zapnúť prihlásením sa do prehliadača Chrome, výberom možnosti Nastavenia z trojbodovej ponuky a prechodom na stránku Experimental AI. Spoločnosť Google funkciu zatiaľ uviedla iba v anglickom jazyku pre USA, no podpora by mala byť časom rozšírená aj na ďalšie krajiny.

Funkcia Help Me Write pre Google Chrome
Zdroj: MacRumors, Google

Google chce v najbližšej dobe pracovať na rozšírení funkcií generatívnej umelej inteligencie, ktoré chce zakomponovať do viacerých aplikácií zo svojho portfólia.

Už čoskoro by sme sa tak mali dočkať viacerých vychytávok, ktoré ešte viac uľahčia kooperáciu s balíkom nástrojov od Google.

Prečítajte si tiež  Nová umelá inteligencia Geminy od Google naháňa svojou ľudskosťou strach

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -