Spoločnosť Google dnes oznámila ďalšiu novinku, ktorá už čoskoro dorazí na zariadenia so systémom iOS. V prehliadači pribudne nová vyhľadávacia funkcia, ktorá využije prvky umelej inteligencie. Používateľom chce priniesť spôsob, ako lepšie nájsť a pochopiť informáciám na webe.

V aplikácii Google Chrome bude odteraz k dispozícii beta verzia možnosti zhrnutia dlhého článku. Chrome týmto spôsobom poskytne kľúčové body z webovej stránky spolu so sekciou “Preskúmať na stránke” s otázkami a odpoveďami vytiahnutými z obsahu. V jednoduchosti to predstavuje akýsi rešerš všetkých dôležitých informácií.

Spoločnosť Google tvrdí, že nová funkcia má ľuďom pomôcť efektívnejšie a rýchlejšie vyčítať dôležité informácie z poskytnutého obsahu. Funkcia zobrazuje kľúčové body článkov, ktoré sú voľne dostupné na webe, no nebude sumarizovať články, ktoré sú spoplatnené.

Nová funkcia dorazí už čoskoro aj na Mac a PC

Zatiaľ je nová funkcia umelej inteligencie dostupná v prehliadači Chrome na zariadeniach so systémom iOS a Android, pričom spoločnosť Google ju plánuje rozšíriť na počítače v najbližších dňoch.

Google Chrome umelá intelgenica na prepisovanie článkov
Zdroj: Google

V blízkej budúcnosti Google plánuje pridať aj vylepšenia odpovedí generovaných umelou inteligenciou, ktoré umožnia používateľom prejsť kurzorom myši nad slovami a zobraziť náhľad definícií a súvisiace diagramy alebo obrázky k danej téme.

V prípade iniciatívy spojenej s integráciou umelej inteligencie sa zatiaľ jedná iba o kvapku v mori. Google chce totiž podobne ako aj konkurenčné prehliadače zaviesť umelú inteligenciu aj do ostatných aplikácií, s cieľom poskytnúť čo najefektívnejšie používateľské rozhranie.

Prečítajte si tiež  Google Chrome prichádza so zaujímavými novinkami pre iPhone a Mac

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -