Google Chrome je jedným z najobľúbenejších webových prehliadačov na svete a platí to aj v prípade Macov. To z neho robí vynikajúcu alternatívu k prehliadaču Safari, o čom svedčí neustále pridávanie nových funkcií.

Spoločnosť Google dnes oznámila niekoľko aktualizácií pre svoj multiplatformový prehliadač v rámci systémov iOS a macOS. Aktualizácia pre iOS sa sústreďuje na to, aby používatelia mali viac možností v rámci vyhľadávania, zatiaľ čo aktualizácia pre počítače je o niečo skromnejšia.

Čo je nové v prehliadači Chrome pre iOS?

V novej aktualizácii prehliadača Chrome sú k dispozícii štyri nové funkcie špecifické pre vyhľadávanie. Adresný riadok bude po novom viac zohľadňovať obsah navštívenej webovej stránky. To znamená, že ak počas prehliadania stránky kliknete na adresný riadok, návrhy na vyhľadávanie sa zobrazia v časti “Súvisiace s touto stránkou”.

Trendové vyhľadávania sa čoskoro objavia aj vo verzii Chrome pre iOS, podobne ako je to v systéme Android. Stačí stlačiť adresný riadok a posúvaním nadol sa zobrazia jednotlivé návrhy pre používateľov.

Google chrome update
Zdroj: Appleinsider

Ďalšou novinkou sú súvisiace vyhľadávania, ktoré sa zobrazia na karte v spodnej časti aplikácie po výbere slova alebo objektu. V prehliadači sa naviac bude zobrazovať celkovo desať návrhov vyhľadávania, namiesto šiestich. Relevantnejšie výsledky sa budú ako vždy zobrazovať na vrchu.

Toto prinesie aktualizácia Google Chrome pre macOS

Ak používate desktopový prehliadač Chrome tak určite viete, že stiahnuté súbory zaberajú časť v spodnej časti okna a často je ťažké ich v núdzi nájsť. Spoločnosť Google tvrdí, že rieši dlhotrvajúce sťažnosti používateľov a sťahovanie presunie do zásobníka vedľa adresného riadka.

Toto umiestnenie je modernejšie a štandardizované v iných prehliadačoch, ako je napríklad Safari. Zásobník sťahovania bude viditeľný vždy, keď prebieha sťahovanie alebo počas posledných 24 hodín sťahovania.

Google chrome update
Zdroj: Appleinsider

Tento zásobník bude naviac interaktívny, podobne ako v prípade iných prehliadačov. Ponúka funkcie, ako je možnosť pozastaviť, obnoviť alebo zastaviť sťahovanie.

Nové umiestnenie tiež pomáha používateľom zobraziť viac obsahu o sťahovaní, napríklad upozornenia alebo chyby. Súbory, ktoré sú označené ako nebezpečné, sú naviac jasne označené pre prípad, že by ste si upozornenie nevšimli.

Presunutím sekcie sťahovania do používateľského rozhrania Chrome pri adresnom riadku už webové stránky nemôžu podvrhnúť spodnú kartu sťahovania v rámci webovej stránky. Používatelia tak budú mať väčšiu informovanosť o tom, že webová stránka je škodlivá.

Prečítajte si tiež  Opera One dostáva novinku, ktorá v Safari či Chrome chýba. Je ňou umelá inteligencia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -