Známy internetový prehliadač Opera spustil svoju vylepšenú verziu s názvom Opera One, ktorá prináša novinku na spôsob Bing AI. Browser prichádza s natívnou integráciou umelej inteligencie, ktorá sa však v mnohom odlišuje od konkurencie.

Opera One zavádza nový systém Aria, ktorú tvorcovia popisujú ako prvú skutočne natívnu umelú inteligenciu v prehliadači. Aria sa dá aktivovať cez príkazový riadok alebo z bočného panela prehliadača a využíva technológiu OpenAI GPT na zlepšenie webového vyhľadávania.

Aria je systém pre webové rozhranie a prehliadač, ktorý umožňuje používateľom spolupracovať s umelou inteligenciou pri hľadaní informácií na webe, generovaní textu či kódu, alebo pri získavaní odpovedí na otázky týkajúce sa produktov.

Aria má byť prvou skutočnou umelou inteligenciou pre prehliadač

Pokiaľ ide o zákaznícku podporu, Aria pozná celú databázu dokumentácie podpory spoločnosti Opera a pri odpovediach na otázky používateľov sa spolieha na aktuálne znalosti spoločnosti.

Opera One umelá inteligencia
Zdroj: Opera One

Opera ulahodila aj používateľom systému macOS. Používatelia prehliadača Opera One na počítačoch Mac môžu použiť klávesovú skratku Command-/ na zobrazenie prekrytia a interakciu s programom Aria.

Kedykoľvek máte nejakú otázku, môžete sa pomocou príkazového riadku jednoducho opýtať Arie na čo len chcete. Systém následne spustí komunikáciu s AI v prehliadači a ponúkne vám odpoveď.

Okrem toho Opera One prináša aj novú funkciu Tab Islands, ktorá má zmeniť spôsob, akým používatelia pracujú s kartami prehliadača. Ostrovy kariet zobrazujú karty súvisiace podľa kontextu a používatelia ich môžu presúvať, mazať alebo ukladať na ďalšie použitie.

Opera One umelá inteligencia
Zdroj: Opera One

Prehliadač naviac prichádza aj s novým modulárnym dizajnom, ktorý je dynamický a orientovaný na spoluprácu s umelou inteligenciou. Dizajn sa bude automaticky prispôsobovať potrebám používateľov tým, že zobrazuje len dôležité funkcie a navrhované vyhľadávania.

Čo hovoríte na tieto inovácie vy? Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Je umelá inteligencia inteligentnejšia ako človek? Odpoveď je šokujúca

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -