Google sa dnes postaral o spustenie novej siete na vyhľadávanie Android zariadení, ktorá sa podobá jablkovej službe Find My. Táto sieť nesie názov Android Find My Device a umožňuje lokalizovať stratené alebo ukradnuté zariadenia prostredníctvom miliónov Android zariadení používajúcich Bluetooth technológiu. Táto funkcia je dostupná aj pre zariadenia bez internetového pripojenia a dokonca aj pre vypnuté zariadenia, ako sú Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Hoci je táto novinka prvotne navrhnutá iba pre zariadenia s operačným systémom Android, už v máji bude kompatibilná so sledovacími zariadeniami Bluetooth od rôznych výrobcov. Google tiež spolupracoval so spoločnosťou Apple na vytvorení štandardu, ktorý upozorní používateľov na prítomnosť neznámych sledovacích zariadení v ich okolí. Vďaka tejto vychytávke budú používatelia oboznámení o blízkych zariadeniach bez ohľadu na ich platformu.

V reakcii na problémy s nechceným sledovaním, ktoré vznikli po uvedení lokátora AirTag od Apple, Google implementoval opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a súkromia. Tieto zmeny budú reflektované aj v systéme iOS 17.5, ktorý rozšíri upozornenia na pohybujúce sa sledovacie zariadenia. Na iPhonoch sa teda dočkáme aj hlásení týkajúcich sa lokátorov tretích strán.

AirTag Google
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh (úprava redakcie)

Táto aktualizácia umožňuje používateľom vypnúť zdieľanie polohy s majiteľom sledovacieho zariadenia a poskytuje trvalé riešenie na ochranu pred nechceným sledovaním. Systém iOS 17.5 sa momentálne nachádza v beta testovaní, pričom ostrá aktualizácia by mala doraziť už v nasledujúcich týždňoch.

Prečítajte si tiež  Budeme platiť za Google vyhľadávanie? Je veľká šanca, že áno

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -