Pokiaľ máte iPhone a nepostrehli ste informáciu o včera vydanej aktualizácii operačného systému iOS 17.5.1, odporúčame vám to čo možno najrýchlejšie zmeniť. Apple v rámci tohto rýchleho updatu opravil chybu, ktorá mohla byť pre niektorých používateľov doslova nepríjemná.

Hneď po inštalácii iOS 17.5 spred týždňa sa na internete začalo objavovať množstvo sťažností, v ktorých ľudia uvádzali, že sa im v aplikácii Fotky objavili staré, dávno vymazané zábery, ktoré z iPhonu odstránili pokojne aj pred rokmi. A nešlo len o sporadickú chybu. Podobný problém nám potvrdilo viacero našich slovenských čitateľov.

Veľmi nepríjemné na tejto chybe bolo, že fotografie spred rokov sa v knižnici objavovali na poslednom mieste. To znamená, že pôsobili, ako keby boli pridané len nedávno.

Kvôli chybe v iOS 17.5 mohlo dôjsť ku vážnym nedorozumeniam 

iOS 17.5
Zdroj: Apple / Unsplash / Tim Mossholder (úprava redakcie)

Na sociálnych sieťach sa objavili dokonca aj prípady, v rámci ktorých sa používateľom vrátili do zariadení zábery, na ktorých boli zachytení so svojimi bývalými partnermi, čo mohlo v rámci ich aktuálnych vzťahov pôsobiť veľmi nepríjemne a dokonca aj spôsobiť nedorozumenia.

V niektorých prípadoch šlo dokonca o fotky z roku 2010, ktoré boli autormi niekoľkokrát vymazané, no iPhone si na ne akoby zázrakom aj tak spomenul a zobrazil ich znova.

Apple nekonkretizoval, ako sa to mohlo stať 

Technologický gigant z Cupertina stále nepriznal, v čom táto chyba spočívala a v poznámke ku vydaniu iOS 17.5.1 iba uviedol, že ide o „vzácny problém„, ku ktorému došlo kvôli „poškodenej databáze„. Podľa všetkého to súvisí so službou iCloud.

Aby ste teda mali istotu, že sa s touto chybou nestretnete a nezažili ste nepríjemnosti, odporúčame vám nainštalovať si update iOS 17.5.1, ktorý všetko rieši.

Aktualizácia sa vám do zariadenia môže pridať buď automaticky, alebo ju viete vyvolať aj manuálne cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo iPadOS 17. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -