Príbehy o tom, ako dokážu Apple Watch zachrániť ľudský život vám prinášame pomerne často. Dôležité senzory a detektory, ktoré sa nachádzajú v jablkových hodinkách sú dôležitým prvkom, ktorý oceňujú milióny používateľov po celom svete. Tentokrát sa však stal hrdinom úplne iný produkt, od ktorého by ste to nečakali. Je ním reproduktor HomePod.

V americkom Colorade sa pod záchranu podpísal inteligentný reproduktor, ktorý upozornil rodinu na požiar v rodinnom dome. Tento požiar však vznikol neuveriteľným a netradičným spôsobom. Založil ho totiž pes.

HomePod zachránil rodinu pred požiarom

Hasičský zbor v Colorado Springs obdržal hlásenie o požiari domu, pričom na Facebooku zverejnil podrobnosti a video. Majiteľov domu na požiar včas upozornil ich inteligentný reproduktor HomePod, ktorý ich zobudil v skorých ranných hodinách.

Požiar vznikol, keď rodinný pes omylom zapol sporák. Majitelia mali na sporáku niekoľko škatúľ a keď sa pes postavil na zadné nohy, aby sa na ne pozrel, otočil gombíkom sporáka a spustil horák. Na videozázname je vidieť, že požiar vypukol krátko potom, ako pes stlačil gombík.

Majitelia domu dokázali požiar uhasiť ešte pred príchodom hasičov a okrem ošetrenia kvôli nadýchanému dymu nedošlo k žiadnym zraneniam. majitelia sa za to môžu poďakovať práve jablkovému reproduktoru.

Zbor síce v oficiálnej správe uviedol, že majitelia dostali prostredníctvom HomePodu upozornenie na vysokú teplotu, ktorá ich varovala pred požiarom, no táto informácia nebola celkom správna, pretože HomePod nemá zabudovanú funkciu na zasielanie upozornení na vysoké teploty – hoci HomePod mini má integrovaný teplomer.

Ako dokáže reproduktor HomePod identifikovať požiar? 

Namiesto toho je vybavený funkciou rozpoznávania zvuku, ktorá dokáže identifikovať zvuk požiarneho poplachu a poslať majiteľom upozornenie. HomePod použil túto vychytávku na detekciu požiaru a pokračoval v informovaní rodiny o situácii. Nie je však jasné, prečo rodina nepočula požiarny poplach, ktorý HomePod musel zachytiť.

HomePod v čiernej farbe
Zdroj: Unsplash / Howard Bouchevereau

Rozpoznávanie zvuku v HomePode posiela upozornenia na pripojené iPhony, iPady a hodinky Apple Watch, no nevysiela zvukové signály. Funkciu rozpoznávania zvuku je možné aktivovať v nastaveniach, v sekcii Bezpečnosť. V tejto kategórii sa nachádzajú opozornenia pre Dymový a CO alarm, ktorých zvuk dokáže HomePod rozoznať.

Pokiaľ si chcete vyskúšať HomePod mini, namiesto štandardnej ceny na úrovni 120 – 130 € ho po kliknutí na tento odkaz môžete získať len za 107,99 €. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple Intelligence si na HomePode neužijeme. Tu je dôvod

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -