Inteligentný reproduktor HomePod sa v budúcnosti má dočkať vstaveného dotykového displeja. O tomto počine spoločnosti Apple sa hovorí už mesiace, pričom dôkazov je stále viac. Najnovší únik ukazuje LCD panel pre vrchnú časť HomePodu, ktorá momentálne zobrazuje iba interakcie s hlasovou asistentkou Siri.

Známy leaker vystupujúci pod pseudonymom Kosutami na sociálnej sieti X (Twitter) zdieľal obrázok, na ktorom vidieť nový komponent. Obrázok ukazuje okrúhly sklenený komponent s lesklým povrchom, ktorý má byť súčasťou novej generácie HomePodu.

HomePod sa skutočne dočká vstavanej obrazovky

Tento diel by mal byť umiestnený na vrchu zariadenia a jeho dizajn by mal byť v súlade s aktuálnym reproduktorom HomePod. Nový panel by mal byť mierne zakrivený a prispôsobený na interakciu s dotykovými gestami.

Diskusie o HomePode s integrovaným displejom sa vedú už od roku 2021. Doterajšie úniky a predpoklady poukazujú na skutočnosť, že Apple má v pláne viacero verzií tohto produktu.

Najzákladnejšia verzia, o ktorej hovorí aj leaker Kosutami, by sa mohla stať štandardom, ktorý bude zobrazovať základné informácie o prehrávanom obsahu v rámci Apple Music a iných streamovacích platforiem.

Apple má v súvislosti s HomePodom veľké plány

Apple okrem toho pracuje aj na zariadení, ktoré spojí viacero produktov z jablkovej ponuky dohromady. Konkrétne pôjde o fúziu Apple TV a HomePodu, čo vo výsledku poslúži ako ultimáta konzola pre multimédiá, ale aj ovládanie inteligentnej domácnosti.

Úniky dokonca naznačujú aj pridanie vstavanej kamery, ktorá sprístupní videohovory cez FaceTime bez použitia externého hardvéru.

Reproduktor Apple HomePod s displejom
Zdroj: DALL-E

Nie je jasné, kedy presne Apple predstaví aktualizovaný HomePod, no zdá sa, že spoločnosť stále experimentuje s rôznymi konceptmi dizajnu. Myšlienka HomePodu s dotykovým LCD displejom, ktorý by zachoval súčasný dizajn je zatiaľ najreálnejšou možnosťou. Je teda možné, že ho uvidíme už v tomto alebo v budúcom roku pri najbližšej aktualizácii. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  HomePod s displejom je vo vývoji. Vieme, kedy ho Apple plánuje predstaviť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -