Modelový rad iPhone 15, ktorý dorazí už na jeseň tohto roku sľubuje poriadnu nádielku zmien. Okrem nových funkcií sa dočkáme aj úplného upustenia od štandardov, ktoré boli neodlúčiteľnou súčasťou jablkových smartfónov.

Pred niekoľkými rokmi sme mohli byť svedkami odstránenia klasického tlačidla Home Button, ktoré sa v momentálnej ponuke nachádza už len na iPhone SE 3. generácie. Tento scenár by sa mal týkať ďalšieho známeho tlačidla.

Spoločnosť Apple plánuje nahradiť prepínač tichého režimu „akčným tlačidlom“, ktoré poznáme z prémiovej verzie hodiniek Apple Watch Ultra. O tomto kroku polemizujú analytici a leakeri už niekoľko mesiacov, no teraz sa to zdá sa potvrdilo.

Zbohom prepínač tichého režimu

Ako uvádza portál 9to5Mac vo svojom príspevku,  iPhone 15 Pro a 15 Pro Max skutočne dorazí s náhradou zaužívaného prepínača tichého režimu.

Dosvedčiť to majú výrobcovia certifikovaného príslušenstva, ktorí v súčasnosti pracujú s najnovšími CAD rendermi iPhonu 15. Na nich je jasne vidieť, že dvojica prémiových modelov dostane nový typ tlačidla.

Akčné tlačidlo iPhone 15 Pro
Zdroj: 9to5Mac

Mechanický prepínač sa po stlačení pohybuje, zatiaľ čo nový druh polovodičového tlačidla by sa pri stlačení spoliehal na Taptic Engines. Bude sa teda jednať o rovnaký efekt, ako v prípade Force TouchPadu na MacBooku.

Prečítajte si tiež  iPhone sa stal kráľom ďalšieho rebríčka. V tomto aspekte doslova rozprášil konkurenciu

Niektorí leakeri však podotýkajú, že táto technológia by sa mala oneskoriť, vzhľadom na konštrukčné problémy vo výrobe. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by však mala doraziť, aj keď iba pre prémiové modely.

CAD render iPhone 15 Pro
Zdroj: 9to5Mac

Očakáva sa, že štandardné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať zaužívaný prepínač aj naďalej, keďže tlačidlo „Action“ figuruje v úlohe exkluzívnej položky. Tlačidlo bude možné nakonfigurovať na rôzne druhy akcií, ako napríklad okamžité otvorenie aplikácií, zapnutie svetla a podobne.

Čo hovoríte na odstránenie ikonického prepínača tichého režimu vy? Bude vám známe tlačidlo chýbať alebo sa prikláňate na stranu zmeny? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Prečítajte si tiež  iPad sa dočká zaujímavej zmeny. Dostane funkciu, ktorú poznáme z iPhonu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here