Zdá sa, že Apple sa opäť ocitlo v hľadáčiku regulačných orgánov Európskej únie. Nový zákon o o digitálnych trhoch bol doplnený o nové ustanovenia, ktoré by spoločnosť Apple prinútili otvoriť službu iMessage. Do platnosti vstúpi už 2. mája 2023 a môže sa postarať o sprístupnenie jablkovej služby aj na ďalších platformách.

V minulom týždni sme mohli byť svedkami sprístupnenia iMessage aj na systéme Windows 11. Tento scenár môže byť iba začiatkom konca uzavretého ekosystému Apple, tak ako ho poznáme.  Zákon o digitálnych trhoch totiž obsahuje mnoho obmedzení, ktoré majú zabrániť veľkým technologickým firmám, ako sú Apple, Amazon, Facebook alebo Google v protisúťažných aktivitách.

Zákonodarcovia napríklad chcú, aby spoločnosť Apple umožnila používateľom iPhonov sťahovať aplikácie aj z iných zdrojov ako z obchodu App Store. Najrozsiahlejšie služby zasielania správ, ako sú iMessage, Messenger a WhatsApp by sa podľa nového ustanovenia mali otvoriť a spolupracovať s menšími platformami na zasielanie správ.

iMessage na Windows
Zdroj: Microsoft

Výsledkom by malo byť umožnenie používateľom vymieňať si správy, posielať súbory alebo uskutočňovať videohovory v rámci celej siete aplikácií na zasielanie správ. Zatiaľ čo toto je možné prostredníctvom SMS správ, služba iMessage túto možnosť neponúka.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Mac Studio, Mac Pro a MacBook Air novej generácie v číslach. Koľko za ne zaplatíte na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here