iOS 13 prichádza vo svojej 4. beta verzii. Kto by to bol povedal. Ani sa nenazdáme a už tu budeme mať oficiálny systém pre všetkých. Poďme sa však pozrieť na to, čo sa priebežne zmenilo/opravilo. iOS 13 beta 4. pre vývojárov prišla veľkolepo, jej novinky však až také veľkolepé nie sú.

iOS 13 beta 4. pre vývojárov ako opravná verzia

Po príchode akejkoľvek beta verzie mobilného operačného systéme zvyčajne vývojári okamžite prídu na to, čo je tu nové. Pri príchode iOS 13 beta 4. pre vývojárov to však celkom takto nebolo. Dôvodom bol fakt, že nech hľadali, tak hľadali, nič nové nenašli. Prečo? Je to jednoduché. Apple sa pokúsil čo najviac noviniek natlačiť ešte do úplne prvej beta verzie iOS 13. Potom síce novinky prichádzali, stále ich bolo ale menej a menej. Apple postupne vyčerpáva studňu a všetko nové už poznáme. Tak či onak, iOS 13 beta 4 neprišla zbytočne.

iOS 13 beta 4. pre vývojárov je tu. Pozrite si, čo je nové. - svetapple.sk
Update už je dostupný. – svetapple.sk

Apple sa v novom update sústredí predovšetkým na opravu mnohých chýb. Tie mohli komplikovať život nie len používateľom ale aj vývojárom rôznych aplikácií. To, že je ale iPhone nestabilný, prehrieva sa prípadne začne sekať je pri týchto verziách úplne bežná prax. Každý s tým musí dopredu rátať pri odsúhlasení obchodných podmienok. V poradí štvrtá beta verzia sa ale sústredí na to aby sa toto nestávalo. Všetky chyby, ktoré sme doteraz evidovali sa snaží vymazať.

Mala by dokonca zmiznúť aj tá, ktorá prišla včera a informovala nás o tom, aké je jednoduché dostať sa k vašim heslám bez toho aby ste niekto použili Face ID, Touch ID či kód. Bodaj by…

Budú ešte novinky?

V tejto chvíli je to veľmi tažké povedať. Hoci beta verzie budú prichádzať, Apple sa už bude primárne sústrediť na stabilitu a výkon zariadení. Aj preto je ťažké určiť, či tu pridá nejakú tú funkciu alebo už všetko čo plánoval napokon aj predstavil. Na otázku z nadpisu teda môžeme len povedať “Počkajte si do septembra”.

iOS 13 beta 4. pre vývojárov je tu. Pozrite si, čo je nové. - svetapple.sk
iOS 13 beta 4. pre vývojárov je tu. Pozrite si, čo je nové. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here