Apple dnes vydal štvrtú beta verziu systému iOS 17.2, ktorá by mala byť spustená pre všetkých používateľov ešte do konca tohto roka. Nový update prinesie funkciu, po ktorej už dlhšie volá množstvo používateľov. Pôjde o možnosť zmeny predvoleného zvuku pre upozornenia.

V časti „Zvuky a haptika“ sa po novom nachádza nová sekcia s názvom „Predvolené upozornenia”. Tá umožní vybrať si zvuk, ktorý sa použije pre všetky prichádzajúce oznámenia okrem textových správ, upozornení na mail a upozornení kalendára. Možnosti personalizovaných zvukov sa tak opäť o niečo rozšíria.

Apple prinesie širšie možnosti pre zvuky a haptickú odozvu

Spoločnosť Apple doteraz neponúkala rozhranie na úpravu predvoleného zvuku upozornení, napriek tomu že používateľská komunita po tomto kroku volala už roky. Jedná sa tak o veľmi dôležitú zmenu pre tých, ktorým nevyhovuje predvolený zvuk systému.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

K dispozícii bude aj možnosť zmeniť predvolenú haptickú odozvu. Spoločnosť Apple v systéme iOS 17 zmenila haptické upozornenie, ktoré po najbližšom update bude možné zmeniť späť alebo prispôsobiť pre tých, ktorí s aktualizáciou neboli spokojní.

iOS 17.2 je v beta testovaní už takmer mesiac a jeho vydanie sa predpokladá na začiatku decembra, ale Apple zatiaľ neurčil presný dátum. Na základe našich výpočtov však predpokladáme, že by to mohlo byť začiatkom mesiaca. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Do iPhonu si nainštalujete apky aj mimo App Store: Potvrdil to update iOS 17.2

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -