V prípade náhlavnej súpravy pre virtuálnu a zmiešanú realitu ešte stále hovoríme o divokej karte, ktorú si Apple pohadzuje ako horúci zemiak.

Odhady o jej odložení striedajú fámy o spustení produkcie a nám tak neostáva nič iné, ako čakať na oficiálne vyhlásenie. Jeden z najznámejších analytikov v tom má však jasno už teraz.

Apple Headset sa predsa len ukáže

Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg spoločnosť Apple stále plánuje oznámiť svoj dlho avizovaný AR/VR Headset počas konferencie WWDC 2023. Tá sa uskutoční 5. júna, pričom operačný systém xrOS pre headset má byť zlatým klincom programu.

Zdrojom všetkých poplachov týkajúcich sa headsetu má byť softvérová vývojová súprava, ktorá umožňuje vývojárom pripravovať  nové typy aplikácií. Tie majú byť následne použité v rozhraní pre virtuálnu a rozšírenú realitu.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Kameňom úrazu však má byť jej funkcionalita, na ktorú nie sú pripravení všetci vývojári. Natívne aplikácie by však mali byť súčasťou systému hneď pri spustení predaja náhlavnej súpravy.

Operačný systém pre Apple Headset sa však stále nachádza v záverečných fázach vývoja. Odkazy na realityOS (alebo ak chcete xrOS) sa v kóde spoločnosti Apple objavujú už niekoľko mesiacov, pričom veľkým dôkazom môže byť aj fakt, že jablková firma podala žiadosť o ochrannú známku.

Operačný systém realityOS
Zdroj: Twitter / Aaronp613

Čo ďalšie môžeme očakávať na WWDC 2023? 

Okrem náhlavnej súpravy by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov s logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Návod: Stiahnite si všetky fotografie a videá z Facebooku do Fotky Google.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -