Nový systém iPadOS 18 prináša zaujímavú funkciu pre používateľov jablkových tabletov. Na obrazovkách iPadov sa dočkáme úplne prepracovaného panelu kariet, ktorý sa líši od toho, na ktorý sme zvyknutí v prípade iPhonov. Okrem nového umiestnenia prinesie aj efektívne funkcie.

Panel sa po novom bude nachádzať v hornej časti obrazovky. Nový dizajn panelu kariet však nie je len o zmene umiestnenia. Novinka ponúka aj možnosť personalizácie, čo znamená, že si môžete panel prispôsobiť tak, aby obsahoval odkazy na funkcie alebo nastavenia, ktoré najčastejšie používate.

Nový panel kariet ponúkne množstvo možností

Vyvolanie novej funkcionality bude veľmi jednoduché.  Stačí dlhšie podržať prst na paneli kariet a vybrať položky, ktoré chcete mať po ruke z bočného menu. Potom ich jednoducho pretiahnete do panelu kariet.

Tap bar iPadOS 18
Zdroj: Apple

Vďaka tomuto prispôsobeniu bude mať každý používateľ iPadu svoj panel kariet prispôsobený presne podľa svojich potrieb a preferencií.

Je však dôležité podotknúť, že nie všetky aplikácie alebo položky menu umožňujú takúto úpravu. Niektoré súčasti sú považované za nevyhnutné pre fungovanie aplikácie a nemôžu byť odstránené alebo zmenené. Napríklad v aplikácii Správy nemôžete odstrániť kartu Dnes.

Okrem toho nie všetky aplikácie majú bočný panel s možnosťami, ktoré by ste mohli pridať do panelu kariet. Napríklad App Store nemá bočný panel, takže jeho panel kariet nie je možné upraviť.

Zdroj: Apple

Naopak, Apple News má bočný panel plný možností, takže si môžete jeho funkcie kariet prispôsobiť podľa svojich predstáv. Keďže v našich končinách nie sú Apple správy dostupné, táto vychytávka nám bohužiaľ ujde. V tomto prípade nám iba ostáva dúfať, že sa jej čoskoro dočkáme aj na Slovensku.

Kedy bude iPadOS 18 dostupný? 

Nový iPadOS 18, ako aj všetky predstavené systémy počas konferencie WWDC 2024 sa momentálne nachádzajú v štádiu vývojárskeho beta testovania. Následne budú nové aktualizácie dostupné v otvorenej bete, ktorá bude spustená v júli. Predpokladaná dostupnosť ostrej verzie je v súčasnosti september / október 2024.

Ak vás zaujíma viac noviniek o novom iPadOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité novinky.

Zdroj: Apple
Prečítajte si tiež  Na tieto iPady nainštalujete iPadOS 18. Pozrite si kompletný zoznam

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -