Začiatkom tohto roka viaceré správy naznačovali, že spoločnosť Apple pracuje na zásadnej inovácii predného fotoaparátu iPhonu 14. Analytik Ming-Chi Kuo teraz tieto fámy potvrdil novými podrobnosťami o dodávateľoch, ktorých si spoločnosť Apple vybrala pre komponenty selfie kamery. Už na jeseň sa tak dočkáme najväčšej modernizácie prednej kamery za posledné roky.

Prečítajte si tiež  Môže sa ešte iPhone vyhnúť USB-C? Teoreticky tu je jedna možnosť

Na túto skutočnosť poukazujú aj nedávne udalosti, kedy si Apple určilo svojich dodávateľov starajúcich sa o prednú kameru v iPhone. Niektorí z nich sú už partnermi spoločnosti Apple, ako napríklad firma Sony, ktorá bude aj naďalej poskytovať snímače fotoaparátu pre nový iPhone. Objektívy poskytnú spoločnosti Genius a Largan, zatiaľ čo nový zaostrovací modul pochádza od spoločností Alps a Luxshare.

Pokiaľ však ide o modul prednej kamery, jablkovej spoločnosti podajú pomocnú ruku noví partneri v podobe Cowell a po prvýkrát juhokórejskú spoločnosť LG Innotek. Tento krok prichádza len mesiac po vylúčení komponentov od čínskych výrobcov fotoaparátov, kvôli problémom s kvalitou.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Twitter / Max Weinbach

Na základe Kuovej správy bude iPhone 14 predstavovať najväčšiu modernizáciu prednej kamery za uplynulé obdobie. Nový fotoaparát bude vybavený automatickým zaostrovaním, čo by malo viesť k výrazne lepšej kvalite snímania fotografií a videí v porovnaní so súčasným fotoaparátom s pevným zaostrovaním.

Okrem predného fotoaparátu dostane iPhone 14 aj celistvý displej, v ktorom bude zaužívaný notch nahradený novým, menším výrezom. Ak sa chcete o pripravovanom iPhone 14 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť článok z našej redakcie, v ktorom sme zhrnuli všetko, čo o ňom zatiaľ vieme.

Zdroj: The Economic Times

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -