Minuloročné modely iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, boli prvými smartfónmi od spoločnosti Apple so 120 Hz ProMotion displejmi. A hoci drahšie verzie iPhonu 14 Pro budú túto technológiu využívať aj naďalej, ich obrazovky by sa tentoraz mohli pochváliť rozšírenou variabilitou obnovovacej frekvencie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aby sa funkcia ProMotion dostala do iPhonu 13 Pro, spoločnosť Apple použila technológiu LTPO s premenlivou obnovovacou frekvenciou, ktorá používa energeticky úspornejšiu základnú dosku – časť zodpovednú za zapínanie a vypínanie jednotlivých pixelov.

ProMotion tak dokáže dynamicky vytvárať rýchle snímkové frekvencie, keď ich používatelia potrebujú, a zároveň zachovávať optimálnu spotrebu energie v čase, keď to nepotrebujú.

V iPhonoch 13 Pro a Pro Max sú však displeje obmedzené na obnovovaciu frekvenciu obrazovky v rozmedzí od 10 Hz do 120 Hz. To je v kontraste s LPTO panelmi, ktoré používajú spoločnosti Oppo ale Samsung. Tie pri prezeraní statického obrazu alebo pri nečinnosti zariadenia, dokážu klesnúť až na 1 Hz.

Zdroj: WeChoiceBlogger

Analytik spoločnosti Well-connected Display Ross Young očakáva, že displeje použité v zariadeniach iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max budú schopné klesnúť na rovnako nízku obnovovaciu frekvenciu ako tie od konkurencie (1 Hz).

V závislosti od toho, ako sa spoločnosť Apple rozhodne, by táto technológia mohla vydláždiť cestu k dlhšej výdrži batérie alebo vždy zapnutým prvkom displeja (Always-on).

Ako príklad možno uviesť inteligentné hodinky Apple Watch Series 7, ktoré používajú LTPO panel, vďaka čomu majú rovnakú 18-hodinovú výdrž batérie ako napríklad Apple Watch Series 3 alebo SE. Platí to aj napriek tomu, že majú stále zapnutý displej.

Podobne ako v prípade telefónov so systémom Android vybavených technológiou LTPO, by rovnaká technológia v iPhone mohla neustále zobrazovať čas, dátum a všetky oznámenia na obrazovke bez toho, aby bolo potrebné odomknúť telefón. Navyše by to nemalo zásadný vplyv ani na spotrebu energie.

Zdroj: TechBeezer

Minulý rok novinár agentúry Bloomberg Mark Gurman naznačil, že by spoločnosť Apple mohla podobnú funkciu priniesť do iPhonu 13. Napokon sa to však nestalo. V súčasnosti neexistujú žiadne dôveryhodné úniky, ktoré by poukazovali na to, že drahšie modely iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max prídu s technológiou Always-on.

To však neznamená, že nás Apple neprekvapí. Ak totiž Apple rozšíri variabilitu obnovovacej frekvencie svojich displejov ProMotion, nebudú tomu brániť žiadne technické obmedzenia. Všetko bude teda na rozhodnutí kompetentných.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 nemusí dostať čínske displeje. Ich výrobca totižto podviedol Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -